Wieloletnie kwiaty na skalniak. Które wybrać?

i

Autor: Shutterstock Wieloletnie kwiaty na skalniak. Które wybrać?

Ogród na jesień

Sąsiadka zzielenieje z zazdrości, gdy zobaczy te kwiaty. Oto najpiękniejsze rośliny, które kwitną jesienią. Zamienią Twój ogród w magiczne miejsce pełne zapachów i kolorów

2023-08-21 13:30

Kwiaty, które kwitną jesienią. Powszechnie uważa się, że to wiosna i lato są czasem, gdy zakwita większość kwiatów. Nie znaczy to jednak, że jesienią już nic nie kwitnie, a ogród może kojarzyć się z przekwitaniem i szykowaniem na zimę. Jest wiele jesiennych kwiatów, które pełne są kolorów i zapachów. Zamienią one Twój ogród lub balkon w przytulne miejsce. Jakie kwiaty kwietną jesienią. Oto przegląd najpopularniejszych roślin na jesień 2023.

Kwiaty, które kwitną jesienią. Lista najpiękniejszych gatunków

Wbrew pozorom jesień wcale nie musi kojarzyć się z przekwitaniem oraz obumieraniem roślin. Jesienny ogród pełen może być barw i kwiatów, które będę kwitły we wrześniu, a nawet w październiku. Warto widzieć, które kwiaty kwitną jesienią, aby moc cieszyć się pięknym ogrodem lub balkonem, nawet gdy lato przeminie. Oto lista najpiękniejszych, jesiennych kwiatów.

Przeczytaj również: Najpiękniejsze rośliny kwitnące we wrześniu. Te kwiaty zachwycają jesienią na balkonie i w ogrodzie

Kwiaty na jesień 2023: ASTRY

Są to wieloletnie kwiaty, które ozdobią każdy ogród. Różnorodność ich gatunków sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Od małych i niskich kwiatów po olbrzymie rośliny. Są łatwe w uprawie i nie wymagają specjalistycznej wiedzy. Dobrze rosną w słonecznych i wilgotnych miejscach. 

Kwiaty na jesień 2023: CHRYZANTEMY

Czy jest coś bardzo symbolicznego od chryzantem? To wcale nie muszą być jedynie cmentarne kwiaty. W ogrodzie wyglądają pięknie i dodają mu magicznej atmosfery. Podobnie jak astry, są łatwe w pielęgnacji. Lubią mocno nasłonecznione miejsca. 

Kwiaty na jesień 2023: WRZOSY

Według podań Słowianie wierzyli, że na wrzosowiskach grasują czarownice, a w kwiatach zaklęte są dusze grzeszników, które nie mogą wydostać się ze świata żywych. Dzisiaj wrzosy kojarzą się z jesienią i są popularną ozdobą naszych domów. Dobrze rosną na terenach o kwaśnym pH. 

Sonda
Zamierzasz sadzić kwiaty jesienią?
21. Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Wilkowicach koło Leszna
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany