Sztuka obrączkowania

2009-10-14 7:00

Kiedy wesele się skończy, a zdjęcia ślubne zalegną na dnie szafy, to właśnie obrączki ślubne na co dzień będą wam przypominać te magiczne chwile.

Obrączki będą służyć przez całe lata. Być może kiedyś odziedziczą je wasze dzieci.

Jest różnica?

Obrączki to nie jest zwykła biżuteria. W polskiej tradycji funkcjonuje przekonanie, że obrączki się nie zdejmuje. Dlatego tak ważne jest to, żeby przedmiot ten stale cieszył oko. Istotne są też względy związane z wygodą i trwałością. Kupując obrączkę złotą, trzeba się liczyć z tym, że przy ewentualnej korekcie rozmiaru taka obrączka może zostać uszkodzona.

Różne rodzaje

Od paru lat sporym powodzeniem cieszą się obrączki z białego złota. Jest to stop złota z cynkiem i niklem, a czasem i srebrem. Atutem białego złota jest jego trwałość. Niestety, z czasem traci swój blask - za jakiś czas obrączka nieco zmatowieje.

Prawdziwym wyzwaniem dla kieszeni jest obrączka platynowa. Platyna jest metalem rzadkim, dlatego trzeba się nastawić na zdecydowanie wyższą cenę. Jednak wydatek jest tego wart. Obrączki platynowe są niezwykle odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Pozostaje też tradycyjna obrączka złota. Tu wybór jest ogromny, a więc można natrafić na wyroby po niewygórowanej cenie.

Grawerowanie

Wiele osób decyduje się też na grawerowanie. Ma to przypominać wyjątkowe chwile związane ze ślubem. Pomysłów jest tu bez liku - można np. wygrawerować swoje imiona, deklaracje miłości czy ciekawe maksymy. Jedynym chyba ograniczeniem jest własna fantazja.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki