Czego nie powinny jeść kobiety po 50-tce?

i

Autor: Shutterstock Czego nie powinny jeść kobiety po 50-tce?

Zdrowie i uroda

Tego nie mogą jeść kobiety po 50-tce. Jeśli chcesz schudnąć i tryskać zdrowiem, wyrzuć te produkty z jadłospisu

2022-10-04 13:59

Metabolizm zwalnia, zmiany hormonalne sprzyjają gromadzeniu się tkanki tłuszczowej, a odchudzanie jest coraz trudniejsze. Organizm kobiety po 50-tce znacznie się zmienia, jednak to nie powód do tego, by czuć się ociężale i bez sił. Nieważne czy mamy 30, 40 czy 50 lat, ważne na ile się czujemy a za to w dużej mierze odpowiada dieta. Czego nie mogą jeść kobiety po 50-tce? Sprawdź, które produkty lepiej wyeliminować z diety tryskać zdrowiem i energią.

Nikt z nas nie lubi ograniczeń jednak czasami dla własnego dobra warto zastosować zasady, które sprawią, że będziemy czuć się pięknie i zdrowo. Kobiety po 50-tce powinny przede wszystkim wyeliminować z diety cukry proste. Czego jeszcze nie mogą jeść kobiety po 50. roku życia, by zdrowo schudnąć?

Tego nie mogą jeść kobiety po 50-tce. Te składniki wyrzuć z diety

Zdrowa i zbilansowana dieta będzie inna dla każdej kobiety i każdego mężczyzny. Nie da się ustalić uniwersalnego jadłospisu dla kobiet po 50-tce. Jednak są produkty, na które organizm w tym wieku bardzo źle reaguje. Efektem może być brak energii, tycie i różnego rodzaju choroby. Dlatego jeśli chcemy schudnąć lub utrzymać zgrabną figurę po 50 roku życia musimy wyeliminować z diety wysoko nieprzetworzoną żywność. Unikaj zupek i dań typu instant, chipsów i słonych orzeszków. Nie jedz także ciastek z kremem na bazie tłustej śmietany. Najlepiej wyrzuć z jadłospisu wszystko, co zawiera tłuszcze trans. Są one szczególnie groźne dla układu sercowo-naczyniowego, zwiększają ryzyko rozwoju miażdżycy, która może doprowadzić np. do zawału serca i udaru mózgu. Podwyższają także stężenie złego cholesterolu (LDL) we krwi. Podsumowując aby cieszyć się dobrym zdrowiem także po 50-tce nie jedz gotowych wypieków i dań typu fast-food, wyrobów czekoladowych, słonych przekąsek oraz twardych margaryn.

Jeśli chcesz schudnąć po 50-tce i czuć się dobrze zrezygnuj z alkoholu

Kolejnym produktem, który dobrze jest wykluczyć z diety po 50-tce jest alkohol. Nie tylko utrudnia odchudzanie ale także źle wpływa na zdrowie. Piwo, wino i kolorowe drinki mają spor kalorii i znacznie obciążają układ trawienny. Po 50-tce nasz organizm nie radzi sobie z jego rozkładem tak dobrze, jak kiedyś. Ponadto nadmierna ilość alkoholu rozszerza naczynia krwionośne i płyn z krwi przechodzi do tkanek, powodując obrzęki.

Te składniki mogą poważnie zaszkodzić kobietom po 50-tce

Kobiety po 50-tce są narażone na osteoporozę, ponieważ w tym wieku znacznie spada przyswajanie wapnia. Dlatego aby nie zaszkodzić swoim kościom powinny unikać szczawianów. Substancje zawarte w szpinaku, rabarbarze, szczawiu a nawet soku pomidorowym ograniczają przyswajania tego minerału w organizmie.

Co powinny jeść kobiety po 50-tce, by czuć się dobrze?

Jeśli chodzi o to, co jeść po 50-tce, by czuć się dobrze w swoim ciele - nie odkryjemy Ameryki. Zamiast białego pieczywa postaw na pełnoziarniste, jednak nie przesadzaj z jego ilością. Zamiast po przetworzoną żywność, sięgnij po świeże produkty. Warzywa, owoce i niskotłuszczowe posiłki. Włącz do diety drób oraz ryby. Zjadaj maksymalnie dwie porcje mięsa w ciągu dnia (włączając w to np. wędlinę). Wybieraj niskotłuszczowy nabiał. Nie zapominaj także o ruchu. Aktywność fizyczna pomaga nie tylko zrzucić zbędne kilogramy czy ujędrnić ciało, ale także wpływa na dobre samopoczucie. Pamiętaj także, że każda dieta jest zależna od indywidualnych potrzeb organizmu, dlatego dobrze jest skonsultować się ze specjalistą.

Sonda
Który "zakazany" skłądnik w diecie dla kobiet po 50-tce lubisz najabrdziej?
W formie 24: dieta wzmacniająca odporność

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki