Życzenia na Wielkanoc 2023. Wyjątkowe, zabawne i krótkie życzenia na święta wielkanocne! [04.04.2023]

i

Autor: pixabay.com

Wielkanoc 2023

Tego pod żadnym pozorem nie stawiaj na wielkanocnym stole. Ściągniesz pecha i spowodujesz rodzinną kłótnię. Podczas Wielkanocy 2023 zrezygnuj z tej ozdoby

2023-04-05 9:22

Już niebawem w naszych domach pojawią się wielkanocne ozdoby. W polskiej tradycji są to najczęściej żółte lub białe kwiaty, pisanki oraz wszechobecne malutkie kurczaczki. Zanim jednak zaczniesz ozdabiać wielkanocny stół to sprawdź, czego pod żadnym pozorem na nim nie stawiaj. Okazuje się, że jedne z bardziej popularnych na wiosnę kwiatów nie są dobrym pomysłem na wielkanocną ozdobę. Mogą przyciągnąć pecha i sprawić, że rodzina pokłóci się ze sobą podczas świątecznego śniadania. Na Wielkanoc 2023 nie stawiaj tego na stole.

W Wielkanoc 2023 nie przyozdabiaj tym stołu. Ściągniesz pecha na całą rodzinę

Wielkanoc bogata jest we wszelkiego rodzaju symbole. Każda z wielkanocnych ozdób ma swoje znaczenie i miejsce na stole. Jedną z pozostałości po czasach pogańskich jest ozdabiania domu kwiatami. Mają one symbolizować odrodzenie się przyrody po zimie i być przywitanie wiosny. Nie wszystkie kwiaty jednak warto w tym czasie posiadać w domu. Jedna z wiosennych roślin może zesłać nam pecha i sprawić, że podczas świąt nie będzie przyjaznej i miłej atmosfery. Mowa o żonkilach. Dlatego lepiej nie ozdabiać nimi wielkanocnego stołu? 

Zobacz także: Tego nie wkładaj do koszyczka ze święconką na Wielkanoc. Przysporzysz sobie problemów i ściągniesz pecha. Czego nie wkładać do wielkanocnego koszyczka?

Nie stawiaj żonkili na wielkanocnym stole. Będziesz Cię prześladował pech 

Niektórzy wierzą, że żonkile przyciągają pecha i złe moce, Nie powinno się ich używać do przygotowywania wiosennych bukietów i nie dekorować nimi wielkanocnego stołu. Szczególnie złą mocą emanuje pojedynczy kwiat. Może ona sprawić, że święta upłyną w złej atmosferze, pełnej kłótni i awantur. Jeżeli bardzo lubisz żonkile to pamiętaj, by zawsze stawiać cały bukiet. Możesz również wsunąć między kwiaty pisanki lub baranka z cukru. Te przedmioty mają dobrą moc i mocną symbolikę. Powinny rozprawić się ze złą energią z kwiatów. 

Sonda
Chodzisz ze święconką do kościoła w Wielkanoc?
Największy koszyk wielkanocny w Polsce stoi na Podkarpaciu