Fatalny błąd podczas suszenia włosów. Będą wypadać garściami

i

Autor: Shutterstock Fatalny błąd podczas suszenia włosów. Będą wypadać garściami

Większość osób tak robi

Ten fatalny błąd popełnia wiele kobiet. Fryzjerzy odradzają suszenia włosów w ten sposób, mogą wypadać garściami

2022-10-11 15:14

Wypadanie włosów to normalne zjawisko. Według ekspertów każdego dnia gubimy od 50 do 100 kosmyków. Dlatego raczej nie powinniśmy martwić się tym, że czasami zostaje ich trochę na szczotce. Jednak gdy gubimy włosy nadmiernie wtedy możemy szukać przyczyny. Według fryzjerów powodem wypadania włosów jest bardzo często zła pielęgnacja a nawet błędy popełniane podczas suszenia. Sprawdź, czego nie robić, by ochronić bujną czuprynę.

Przyczyn wypadania włosów może być bardzo dużo. Czasami to sygnał, że z naszym organizmem dzieje się coś złego. Tak może objawiać się brak witamin i mikroelementów, choroby i stres. Kolejnym czynnikiem wpływającym na gubienie kosmyków jest poddawanie ich inwazyjnym zabiegom fryzjerskim takim jak nieumiejętne farbowanie, trwała, prostowanie na stałe czy też używanie agresywnych kosmetyków do stylizacji. Na kondycję włosów i skóry głowy wpływają także fryzury. Jeśli każdego dnia ciasno związujemy je na czubku głowy, wyciągamy do plecenia warkoczyków czy innego rodzaju upiec wtedy także musimy liczyć się z tym, że osłabimy cebulki włosowe a w konsekwencji z czasem kosmyki zaczną wypadać. Kolejną przyczyną nadmiernego gubienia włosów jest nieumiejętne suszenie.

Sposób na wypadanie włosów. Fryzjerzy radzą: Zapomnij o suszeniu w turbanie

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych podczas suszenia włosów jest turban z ręcznika. Niestety, choć jest bardzo wygodny, to przyczynia się do wypadania włosów. Fryzjerzy odradzają taką metodę osuszania kosmyków. Mokre włosy są o wiele bardziej wrażliwe na uszkodzenia. Dodatkowo zawijając je w ręcznik i unosząc do góry osłabiamy cebulki. Taki turban z ręcznika sprawia również, że włosy bardzo przylegają do skóry głowy, która nie oddycha wtedy prawidłowo. Wszystko to prowadzi do osłabienia kosmyków i nadmiernego wypadania. Dlatego eksperci radzą, by zrezygnować z turbanu, a włosy po myciu delikatnie odcisnąć np. przy użyciu papierowego ręcznika lub bawełnianej ściereczki.

ZOBACZ TEŻ: Jaki kolor włosów pasuje do piwnych oczu? Styliści radzą, jak zmienić fryzurę i wyglądać olśniewająco

Sonda
Czy używaz turbanu do osuszania włosów?
Piękna prosto z kuchni - domowe kosmetyki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany