Jak pozbyć się mchu z kostki brukowej?

i

Autor: Shutterstock

Wiosenne porządki przed domem

Fachowy płyn na pozbycie się mchu z kostki brukowej. Wydasz 4 zł, a mech z kostki zniknie raz na zawsze

Chcesz pozbyć się mchu z kostki brukowej? To jeden z problemów, który spędza sen z powiek wielu osobom podczas wiosennych porządków przed domem. Mech na kostce brukowej porasta najczęściej jej szczeliny, przez co nie wygląda ona estetycznie. Jak pozbyć się mchu z kostki brukowej szybko i skutecznie? Pomocny będzie domowy sposób na usunięcie mchu i chwastów z kostki przed domem.

Jak usunąć mech z kostki brukowej? Skuteczne sposoby bez chemii

Wraz z nadejściem wiosny wiele osób podjęła eis porządków w ogrodzie i przed swoim domem. Jednym z problemów, który spotykają jest mech na kostce brukowej. Ten bardzo lubi porastać szczeliny i często trzeba włożyć sporo pracy, aby usunąć mech z kostki brukowej. Najczęściej sięgamy po preparaty chemiczne, które mają działanie biobójcze. Jednak w tym przypadku należy zachować szczególną ostrożność, aby nie zaszkodzić przy okazji roślinom, które wyhodowaliśmy w naszym ogrodzie. Jeśli mchu jest niewiele lub porasta małą powierzchnię można wykorzystać specjalną szczotkę ze sztywnym włosiem i długim drążkiem. Pozwoli ona nie tylko pozbyć się mchu z kostki brukowej, ale także ją wyczyścić. Wiele osób chwali sobie wypalanie mchu palnikiem gazowym. Ten szybko usunie chwasty i da długotrwały efekt, a do tego nie uszkodzi powierzchni kostki.

Domowy sposób na mech na kostce brukowej. Ocet zlikwiduje chwasty i mech

Podczas porządków przed domem warto wypróbować domowy sposób na mech na kostce brukowej. Wiele osób poleca rozpoczęcie usuwanie chwastów octem lub jego roztworem z wodą. Dzięki zawartości kwasu octowego sprawia, że mech i chwasty wysychają, obumierając wraz z korzeniami, a ziemia jest odporna na pojawianie się kolejnych porostów. Jak pozbyć się mchu z kostki brukowej octem? Wykorzystaj ocet spirytusowy o stężeniu 10-20 procent. Możesz go rozrobić z wodą - na 1 litr octu dodaj 500 ml wody. Roztwór wlej do spryskiwacza i aplikuj go na szczeliny kostki. Zabieg powtarzaj raz w tygodniu, a chwasty będą znikać. Pamiętaj jednak, aby robić to w suchy i słoneczny dzień.

Co zrobić, aby mech nie wyrastał na kostce brukowej?

Jeśli chcesz zapobiec wyrastaniu mchu na kostce, to pamiętaj o jej regularnym zamiataniu. Warto również zastąpić tradycyjną fugę w kostce żywicą epoksydową. Kolejną ważną kwestią, którą powinno się sprawdzić, zanim położymy kostkę brukową przed domem, jest pH gleby. Kwaśna gleba sprzyja pojawianiu się porostów.

Sonda
Znałaś ten sposób na usunięcie mchu z kostki pred domem?
Dlaczego w Szczecinie tramwaje jeżdżą tyłem?
Listen on Spreaker.