oprysk na róże

i

Autor: Shutterstock

Te kwiaty Cię zachwycą

Wrzucam do blendera i zalewam 3 l wody. W czerwcu podlewam tym róże, a krzewy kwitną do jesieni. Nigdy wcześniej róże nie miały tak pięknych kwiatów. Nawóz do róży

2024-05-15 10:53

Domowy nawóz do róży, który sprawi, że kwiaty będą długo kwitły. Praktycznie w każdym polskim ogrodzie można spotkać róże. To eleganckie i pięknie kwiaty, które ozdabiają każdy trawnik. Pielęgnacja róży nie jest ani trudna, ani czasochłonna, ale wymaga pewnej wiedzy. Jedną z najważniejszych czynności jest odpowiednie nawożenie krzewów róży. Czerwiec to ostatni dzwonek, by nawozić róże w sezonie. Dzięki temu odwdzięczą Ci się bujnymi kwiatami.

Miksuję z sobą te warzywa i zalewam wodą. W czerwcu podlewam tym róże

Piękne i bujne róże to marzenie wielu posiadaczy ogródków i działek. To bardzo eleganckie kwiaty, które w Polsce mają wyjątkową symbolikę. Pielęgnacja krzewów róży nie jest trudna i poradzą sobie z nią nawet najbardziej początkujący ogrodnicy. Warto pamiętać o regularnym nawożeniu róży. W ten sposób roślina otrzyma potrzebne jest składniki odżywcze i będzie lepiej rosła. W przypadku róży świetnie sprawdzi się domowa odżywka, która wzmocni system korzeniowy oraz poprawi kwitnięcie. Wszystko, czego potrzebujesz prawdopodobnie już masz. Do przygotowaniu domowego nawozu do róży będziesz potrzebować: 1 marchewki, 4 ząbków czosnku oraz 3 l wody. Warzywa zmiksuj na gładką papkę i zalej wodą. Gotowy roztwór przecedź przez sito i otrzymanym płynem podlewaj róże raz w tygodniu. Czerwiec to już ostatni dzwonek na pierwsze nawożenie róży w sezonie. Dzięki temu krew zostanie wzmocniony i będzie bujnie kwitł.

Nawożenie czosnkiem - właściwości

Czosnek bogaty jest w wiele minerałów i witamin, które sprawdzają się w pielęgnacji roślin. Znajdziemy w nim między innymi fitoncydy, które hamują rozwój szkodliwych baterii oraz grzybów. Ostry zapach czosnku i związki siarkoorganiczne odstraszają szkodniki żerujące na rośliny. W przypadku róż czosnek jest bardzo skuteczny w walce z mszycami.

Nawożenie marchewką - właściwości

Jeżeli lubisz naturalne metody nawożenia roślin to marchew jest świetnym rozwiązaniem. Warzywo to zawiera wiele cennych składników odżywczych, które pobudzają kwiaty do wzrostu. W marchwi znajdziemy potas, fosfor, wapń oraz witaminę E. Wzmacniają one system korzeniowy oraz wpływają na kondycję liści oraz łodyg.

Niewymagające kwiaty na balkon. 10 kwiatów łatwych w uprawie, które kwitną całe lato

Maja Rutkowski pokazała trzy suknie ślubne! A to jeszcze nie koniec! Która ładniejsza?
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki