Jak pozbyć się mchu i chwastów z trawnika? Prosty zabieg do zrobienia jeszcze przed pierwszym koszeniem

i

Autor: Shutterstock

Domowe sposoby na mech

Dokładnie mieszam i podlewam trawnik. W 3 dni wypala mech bez uszczerbku dla trawy. Skuteczny sposób na mech na trawniku

2024-05-15 8:36

Jak szybko pozbyć się mchu? To hasło nadzwyczaj często wpisywane jest w wyszukiwarkę. Mech w lesie jest pożyteczny i pełni wiele pozytywnych funkcji, jednak gdy pojawia się na przydomowym trawniku to sytuacja jest zgoła odmienna. mech niszczy trawę i sprawia, że ta przestaje rosnąć. Aby pozbyć się mchu z trawnika wystarczy sięgnąć po domowy sposób. Poradzi on sobie z niewielką ilością mchu w trawie. W trudniejszej sytuacji warto zdać się na ekspertów i postawić na preparaty zawierające jeden składnik. W 3 dni wypali on mech z trawnika.

Mieszam to z wodą w równych proporcjach i podlewam trawnik. Najlepszy domowy sposób na mech na trawie

Mech na trawie nie jest pożądany. Duże połacie mchu porastające trawnik mogą spowolnić procesy rośnięcia trawy, a nawet całkowicie ją zniszczyć. Kiedy zauważysz mech na trawniku działaj od razu. Im będzie go więcej, tym trudniej będzie się go pozbyć. Mchu rosnącego w niewielkich ilościach można pozbyć się przy pomocy domowych sposobów. Najskuteczniejszą metodą naturalnego pozbywania się mchu jest ocet. Wymieszaj go z wodą w równych proporcjach i obficie spryskaj trawnik. Ocet ogranicza rozwój mchu i sprawia, że przestaje on rosnąć. Roztwór wody z octem może jednak okazać się za słaby w przypadku. gdy mech porasta większe połacie trawy.

Oto mój najskuteczniejszy sposób na mech. Sięgam po niego za każdym razem

Moim najskuteczniejszym sposobem na mech są preparaty z siedmiowodnym siarczanem żelaza, który rozpuszcza się w wodzie. To prawdziwy likwidator mchu w ogrodzie. Taki nawóz rozpylaj po trawie, gdy temperatura jest wyższa 0 stopni Celsjusza. Po przeprowadzonym zabiegu trawnik w niektórych miejscach może barwić na czarno. To znak, że preparat działa. Siarczan żelaza po kilku dniach powinien praktycznie wypalić rosnący mech. Teraz wystarczy, że ręcznie usuniesz suche kępki mchu. Pamiętaj, że preparaty zawierające siarczan żelaza mogą być niebezpiecznie dla zwierząt domowych. W przypadku domowego ogródka okres karencji wynosi 1 tydzień, a w przypadku dużych połaci terenu nawet 1 miesiąc.

Trawy ozdobne do ogrodu i na taras. Rośliny polecane przez ogrodników

Lody dla psów
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki