buty

i

Autor: Shutterstock buty

Moda dla kobiet

Ulubione buty Cię obcierają? Kapitalny sposób na za małe i za ciasne buty. Zrób to, a będą pasować idealnie

2022-09-05 6:22

Kupiłaś wymarzone byty, jednak ich noszenie sprawia Ci ból i jest potworną męką? Obtarte pięty i powstające pęcherze to problem wielu osób, zwłaszcza latem kiedy stopy puchną i się bardziej się pocą. Za małe i za ciasne buty potrafią napsuć wiele krwi, na szczęście jest na to prosty sposób. Nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu do rozciągania butów, wystarczy to co masz w domu. To najprostszy i przede wszystkim skuteczny sposób na za małe i za ciasne buty.

Prosty sposób na za ciasne buty

Która z kobiet tego nie zna - wymarzone szpilki okazały się niewygodne i za ciasne, a dodatkowo obcierają one nasze stopy. Sposobów na za małe buty jest kilka. Najprostszy to oddanie butów do szewca, by ten na specjalne maszynie je rozepchał. Wielu szewców przestrzega jednak, że nie zawsze jest gwarancje, że potraktowane w ten sposób obuwie się nie zniszczy. Są również domowe sposoby na za małe i za ciasne buty. Najprostszy z nich to rozciągnięcie obuwa za pomocą wody. Buty wykonane ze skóry możesz delikatnie spryskać wodę i chodzić w nich po domu do momentu, w którym wyschną. Dzięki tej metodzie materiał ulegnie rozciągnięciu i dopasuje się do Twojej stopy. Podobnie działa trik z gorącą parą, możesz swoje buty umieścić nad garnkiem z parującą wody. Obuwie z tworzyw sztucznych możesz rozciągnąć zakładając wilgotną skarpetkę i w nich chodząc. Można użyć również suszarki do włosów, ciepłe powietrze sprawi, że materiał delikatnie się rozejdzie i dopasuje.  

Zobacz także: Przysłowia ludowe i cytaty na zimę 2022. Jaką zimę wieszczą nam ludowe mądrości?

Sposoby na obtarte stopy. Jak tego unikać?

Jeżeli Twoje ulubione buty regularnie Cię obcierają to spróbuj spryskać stopy dezodorantem lub suchym szamponem. Zredukuje to potliwość stóp, dzięki czemu będą one mniej podatne na obtarcia. Podobnie działa talk lub puder dla dzieci. 

Sonda
Rozciągałaś kiedy sama buty?
Tańczące z promocjami 01.09.2022
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany