Sposób na przypalony garnek

i

Autor: shutterstock

Domowe triki w kuchni

Wlewam 1 szklankę, gotuję i dosypuję sody do przypalonego garnka. Spalenizna odchodzi sama bez szorowania. Sposób na przypalony garnek

2024-02-12 12:08

Chyba każdemu chociaż raz w życiu zdarzyło się przypalić garnek. Bywa, że nawet szorowanie druciakiem nie przywraca naczyniu dawnego wyglądu. W takiej sytuacji zawsze stosuję ten genialny sposób na przypalony garnek. Wlewam 1 szklankę tego płynu do garna, podgrzewam, a na koniec dosypuję sody. Po chwili spalenizna odchodzi z powierzchni naczynia bez szorowania.

Wlewam 1 szklankę, gotuję i dosypuję sody do przypalonego garnka. Spalenizna odchodzi sama bez szorowania

Wystarczy dosłownie chwila nieuwagi, aby przypalić garnek i gotujący się w nim posiłek. Niestety jedzenie zapewne nie będzie nadawało się do spożycia, ale na szczęście istnieją sposoby na uratowanie spalonego garnka. Kiedy widzisz przypalone dno w naczyniu, pierwsze co robisz to chwytasz za druciak i zaczynasz szorować? Zdecydowanie lepiej wypróbuj ten domowy sposób na przypalony garnek, dzięki któremu usuniesz z niego spaleniznę bez szorowania. Wlej 1 szklankę octu (możesz dodać także pół szklanki wody) do garnka i zagotuj tę mieszankę. Następnie zdejmij z kuchenki i wsyp 2 łyżki sody oczyszczonej. Po 5 minutach wylej roztwór i umyj naczynie płynem. Garnek będzie jak nowy!

Domowy sposób na wyczyszczenie przypalonego garnka 

Oprócz opisanej wyżej mikstury można zastosować jeszcze jeden skuteczny sposób na wyczyszczenie przypalonego garnka. Do usunięcia brudu możesz wykorzystać kostkę płynu do naczyń. Wlej płyn do naczyń do silikonowej foremki na lód i wstaw na kilka godzin do zamrażalnika. Następnie kostką pocieraj zabrudzone powierzchnie. Po chwili twój przypalony garnek będzie jak nowy.

Ocet - dlaczego warto zawsze mieć w domu butelkę octu? 12 praktycznych zastosowań octu

Quiz tylko dla doświadczonych kobiet. Twoja babcia miałaby w tym quizie 10/10

Pytanie 1 z 10
Domowym sposobem na wybielenie firanek jest: