Sposób na pranie białych rzeczy

i

Autor: Shutterstock

Triki na pranie

Wrzuć 2 tabletki do bębna i nastaw pranie białych rzeczy. Wyjmiesz czyściutkie ubrania. Działa niczym wybielacz tkanin

2023-09-14 12:13

Pranie białych ubrań to nie lada wyzwanie. Niezwykle ciężko usunąć z nich wszelkie zabrudzenia, a dodatkowo jasne tkaniny z czasem szarzeją. Dlatego, jeśli chcesz cieszyć się nieskazitelnie czystymi ubraniami, to wrzuć do pralki 2 tabletki popularnego leku i nastaw pranie. Gwarantujemy, że po praniu wyjmiesz śnieżnobiałe ubrania. Ten sposób to dobry wybielacz.

Wrzuć 2 tabletki do pralki i nastaw białe pranie. Działa jak wybielacz

Pranie białych rzeczy nie musi wiązać się z wielogodzinnym namaczaniem, stosowaniem silnych odplamiaczy. Choć wiadomo, że jasne rzeczy są trudne do utrzymania w czystości, bo szybko widać na nich nawet najmniejsze plamy, a do tego z czasem szarzeją i niestety tracą swój pierwotny wygląd, to na szczęście istnieje jeden i to domowy sposób na pranie białych ubrań. Ten trik jest tak naprawdę znany od dziesiątek lat i niestety jest też niedoceniany przez młodsze pokolenia. Chodzi o wykorzystanie tabletek aspiryny w praniu białych ubrań. Otóż ten popularny lek działa na tkaniny niczym wybielacz. Usunie nawet żółte plamy z potu. Jak prać białe ubrania z aspiryną? Wrzuć 2-3 tabletki do bębna wraz z jasnymi ubraniami, dodaj proszku do prania i nastaw standardowy cykl w pralce. Po zakończeniu, twoje białe rzeczy będą jak nowe.

Domowe sposoby na wybielenie jasnych ubrań

O jasne ubrania należy dbać, aby posłużyły nam jak najdłużej. Dlatego warto dowiedzieć, się jak przedłużyć ich biały kolor. Warto zastosować domowe sposoby na pranie białych ubrań, które odświeżą kolor, ale tez doskonale poradzą sobie z usuwaniem plam. Jednym z takich sposobów jest soda oczyszczona. Można przed praniem w pralce namoczyć rzeczy w wodzie z dodatkiem sody lub po prostu dodać proszek do pralki. Z mocnymi zabrudzeniami poradzi sobie z kolei sok z cytryny lub kwasek cytrynowy. 

Soda oczyszczona - 10 sprytnych zastosowań sody w kuchni

QUIZ. Sobotnia ortografia. Trudne słowa na literę "n"

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Wskaż poprawną pisownię:
Listen on Spreaker.