Jak prać ciemne ubrania?

i

Autor: Shutterstock Jak prać ciemne ubrania?

Pranie na medal

Wzorowy trik na pranie ciemnych ubrań ułatwi zadanie każdemu mężczyźnie. Rzeczy nie stracą koloru. Będą nieskazitelnie czyste i pachnące

2023-02-03 11:01

Zapewne zastanawiasz się, jak prać ciemne ubrania, aby ich nie zniszczyć ani nie zafarbować, ale były czyste? Istnieje prosty sposób na pranie ciemnych rzeczy, który z pewnością ułatwi zadanie każdemu niedoświadczonemu w tej dziedzinie mężczyźnie. Ubrania będą czyste i pachnące, a do tego ich kolory intensywne. W czym najlepiej prać ciemne ubrania?

Jak prać ciemne ubrania w pralce, aby były czyste?

Pranie ciemnych ubrań to zadanie, które wbrew pozorom wymaga specjalnego przygotowania i wiedzy. Trzymając się kilku zasad podczas prania, unikniesz zniszczenia swoich ulubionych ubrań, ich zafarbowania czy utraty intensywności ich kolorów. Piorąc ciemne rzeczy w ten sposób z pewnością posłużą Ci przez długi czas. Na co warto zwrócić uwagę podczas prania? Oto instrukcja krok po kroku, jak prać ciemne ubrania. Oczywiście pisząc "ciemne" mamy na myśli: czarne, grafitowe, granatowe, brązowe, bordowe itp..

  1. Posegreguj ubrania kolorystycznie. Oddziel jasne i kolorowe rzeczy (koszulki, spodnie, bluzy) od ciemnych. Bieliznę odkładaj na oddzielną kupkę.
  2. Ubrania przekręć na lewą stronę.
  3. Wrzuć swoje ciemne rzeczy do bębna i go zamknij.
  4. Do komory w szufladzie z numerem 2 wsyp proszek do prania lub płyn do czarnego.
  5. Miejsce na płyn do płukania znajduje się w środkowej komorze.
  6. Włącz pralkę i wybierz program do prania bawełny lub syntetyków - w zależności, jakie rzeczy pierzesz oraz jakie programy posiada twoje urządzenie. Możesz również ustawić ręcznie temperaturę prania na 40 stopni i ilość obrotów maksymalnie 1000/min..

Sposób na pranie ciemnych rzeczy, aby nie zafarbowały

W sytuacji, gdy pierzesz ciemne ubrania z delikatnych tkanin i obawiasz się, aby nie zafarbowały, to możesz wrzucić razem z nimi do bębna chusteczki wyłapujące kolor. Kupisz je w każdej drogerii za grosze, a zapobiegną farbowaniu odzieży. Z kolei jeśli chcesz zapobiec blaknięciu koloru ze swoich rzeczy, to namocz je przed praniem w roztworze z wody i octu.

Tańczące z promocjami 2 luty 2023
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany