Projektant odradza ten kolor ścian

i

Autor: Shutterstock Projektant odradza ten kolor ścian

Zła aura

Zakazane kolory ścian w domu. Te barwy rozstrajają nerwy i sprzyjają złej atmosferze. Unikaj ich za wszelką cenę, jeżeli nie chcesz przyciągnąć pecha

2023-08-01 11:58

Kolor ścian ma znaczenie nie tylko estetyczne i wnętrzarskie ale również może przełożyć się na nasze samopoczucie. Spędzają wiele czasu w otoczeniu niektórych kolorów możemy odczuwać przygnębienie oraz być zdenerwowani i skłonni do awantur. Niektóre kolory nie nadają się do malowania ścian. W och otoczeniu będziesz się źle czuć i będą one miały negatywne przełożenie na Twoje życie. Oto najbardziej zakazane kolory ścian.

Zakazane kolory ścian. Źle wpływają na samopoczucie domowników

Kolor ścian ma wpływ nie tylko na wystrój wnętrza, ale także bezpośrednio oddziaływane na nasze samopoczucie. W pomieszczaniach mieszkania spędzamy dużo czasu, a co za tym idzie psychologia kolorów może mieć ogromne znaczenie wpływające na nasz humor oraz nastój. Niektóre kolory ścian działają przytłaczająco i przygnębiająco. Są niewskazane do długie przebywania w ich otoczeniu. W innym ich negatywna energia może oddziaływać na nasze samopoczucie. Jakich kolorów ścian unikać? 

Zobacz także: Pierwszorzędny trik na śnieżnobiałą umywalkę. Lepiej się nie da. Dodaj ten składnik do płynu, a zlew i inne powierzchnie ceramiczne zalśnią blaskiem

Nie maluj ścian na te kolory

Intensywne, neonowe kolory utrudniają sen oraz zaburzają wewnętrzną harmonię. Najgorszy jest kolor żółty. W jego otoczeniu nie możemy liczyć na wyciszenie. Również nienajlepszym pomysłem jest intensywna czerwień. Choć jest to kolor namiętności oraz miłości, na ścianach może działać pobudzająco i sprawiać, że będziemy nadpobudliwi. Nasz umysł będzie w permanentnym stanie czuwania, co przełoży się na ciągłe przemęczenie i odczuwanie niewyjaśnionego zdenerwowania. Na ścianach najlepiej sprawdzą się kolory sprawdzą się kolory wyciszające, takie jak pastele, niebieskości lub odcienie zieleni. Nie musisz natomiast obawiać się ciemnych kolorów na ścianach. Mogą one pomagać w zasypianiu. 

Sonda
Podobają Ci się ściany pomalowane na szaro?
Protest przeciwko zanieczyszczeniom rzek pod Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Krakowie