zapomniany trik na pranie białych ręczników

i

Autor: Shutterstock

Patenty na sprzątanie

Znajoma sprzątaczka zdradziła swój największy sekret. Do każdego prania dodaje ten składnik, a ręczniki stają się mięciutkie. Sposób na pranie ręczników

2023-09-14 9:14

Jak prać ręczniki, by przez długo czas były miękkie i nie mechaciły się? Sprzątaczka zdradziła swój najlepszy sposób na pranie ręczników. Jak to zrobić? Ręczniki mają regularny kontakt z wilgocią oraz naszym ciałem. Zbierają się na nich duże ilości brudu, bakterii oraz martwego naskórka. Regularne pranie ręczników to podstawa higieny oraz zdrowia. Jednak częste pranie niszczy tkaniny oraz kolory ręczników. Znajoma sprzątaczka zdradziła swój sekret, jak prać ręczniki, by te nigdy nie straciły swojej miękkości.

Sekrety sprzątaczek. Jak prać ręczniki, by te nigdy nie straciły swoje miękkości?

Pranie ręczników to jeden z podstawowych elementów higieny ciała. Jeżeli robisz to nieumiejętnie, to w bardzo krótkim czasie możesz zniszczyć ręczniki. Pamiętaj, by przestrzegać kilku ważnych zasad. Bawełniane ręczniki pierz w temperaturze maksymalnie 60 stopni, zaś te wykonane z mikrofibry maksymalnie w 40 stopniach. Nie ustawiaj również najwyższych obrotów podczas wirowania. Wysokie wirowanie niszczy tkaniny oraz sprawi, że ręczniki szybko stracą swój kształt. Osoby, które zawodowo zajmują się sprzątaniem mają swoje sposoby, dzięki którym nawet wielokrotnie prane ręczniki wyglądają jak nowe. Zdradzimy Ci sekret sprzątaczek. Od teraz również ty będziesz mogła cieszyć się pachnącymi i miękkimi ręcznikami.

Zobacz także: Wsyp 1 szklankę, zamieszaj, a żółte zacieki z muszli znikną. Tak pozbędziesz się osadu z kamienia i nieprzyjemnego zapachu z muszli. Czyszczenie toalety bez szorowania

Łebski patent na pranie ręczników. Dodaj te dwa składniki do pralki

Jednym z najlepszych sposobów na zachowanie miękkości ręczników pomimo wielu cyklów prania jest soda oczyszczona. Rozpuść trzy łyżki sody oczyszczonej z wodą i tak przygotowaną mieszankę wlej do pojemnika na płyn do płukania. Dzięki swoim właściwościom soda unosi włókna tkaniny, co sprawia, że ręczniki stają się bardziej miękkie oraz chłonne. Aby efekt był jeszcze lepszy możesz zastosować domowy odplamiacz, który genialnie wypierze ręczniki i jeszcze lepiej je zmiękczy. Wymieszaj kwasek cytrynowy z gorącą wodą w stosunku 3:7. W tak przygotowanym roztworze namocz ręczniki, a następnie upierz w pralce.

Sonda
Jak często pierzesz ręczniki?
Listen on Spreaker.
Cerkiew św. Paraskewy w Stefkowej. Bieszczadzka perła architektury