Seks

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Dlaczego Polacy uprawiają więcej seksu jesienią? Prawda Cię zaskoczy

Dlaczego Polacy uprawiają więcej seksu jesienią? Prawda Cię zaskoczy

2021-10-07 10:54

Długie wieczory, chłód, wielobarwne liście - z tym na pewno kojarzy Ci się jesień. Ale czy wiesz, że jesień jest wyjątkową porą roku dla życia intymnego Polaków? Jesienią oglądana jest największa ilość komedii romantycznych. Pragnienie ciepła i bliskości wpływa na wzrost aktywności seksualnej obu płci. Sprawdź dlaczego!

Jesień jest wyjątkową porą roku dla bliskich relacji. Okazuje się, że może ona wywierać pozytywne skutki na ludzką intymność. Krótko mówiąc - jesienią Polacy stają się bardziej skłonni do aktywności seksualnej niż w okresie letnim. Skąd wiemy, że tak się dzieje?

Wzrost testosteronu, wzrost libido

Jesienią u obu płci wzrasta poziom testosteronu. Jako, że jest on współodpowiedzialny za odczuwanie pociągu fizycznego, powoduje wzrost libido. Po okresie letnim możemy się zatem spodziewać wzrostu aktywności seksualnej wśród Polaków.

Pragnienie romantyczności

Długie jesienne wieczory mogą pozytywnie wpływać na nasze życie romantyczne. Niskie temperatury skłaniają bowiem człowieka do poszukiwania sposobu na ogrzanie się - czy to pod kocem, czy w objęciach partnera. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni wykazują jesienią większą potrzebę fizycznej bliskości. Gdy na dworze robi się zimno, ludzkie ciało domaga się większej ilości ciepła i zmysłowości. Wpływa to na zmianę i rozwój namiętności u obu płci.

Wzrost atrakcyjności kobiet

Jesienią kobiety stają się bardziej atrakcyjne dla płci przeciwnej. Być może dzieje się tak dlatego, że w tę porę roku odkrywają one znacznie mniej ciała niż latem. Taki damski, jesienny ubiór pobudza męską wyobraźnię. To i podwyższony poziom testosteronu u mężczyzn sprawia, że kobiece ciała jesienią uważane są za bardziej atrakcyjne.

Sonda
Jesień 2021 - czy lubisz tę porę roku?
Jego obraz zawisł w komnatach Księżnej Yorku, Sary Ferguson