Dziarska seniorka zaczęła harować na siłowni. Nie do wiary, jak się zmieniła!

i

Autor: Instagram/ trainwithjoan

Piękne ciało po 70-tce

Dziarska seniorka zaczęła harować na siłowni. Teraz chwali się ciałem boginii!

2022-07-30 14:09

Kiedy skończyła 70 lat, postanowiła zmienić swoje życie. Dotychczas była raczej krępych rozmiarów seniorką, zmagającą się z wieloma problemami zdrowotnymi. Nadciśnienie, refluks, notoryczne zmęczenie to tylko niektóre z dolegliwości, które przeszkadzały jej w normlanym funkcjonowaniu. Za namową córki wzięła się w garść i zaczęła regularnie ćwiczyć na siłowni. Efekt jest spektakularny, a po dawnej Joan nie ma śladu. Zobacz, jak ćwiczenia odmieniły 70-letnią kobietę.

70-letnia kobieta ćwiczy na siłowni

Choć wielu osobom może wydawać niemożliwe to, że kobieta w podeszłym wieku bierze się w garść i zaczyna ćwiczyć, to przykład kanadyjskiej seniorki powinien stać się inspiracją nie tylko dla kobiet dojrzałych. Joan MacDonald ma obecnie 75 lat i mieszka w Ontario. Kiedy skończyła 70 lat, usłyszała od zrozpaczonej córki, że musi coś zmienić w swoim życiu, ponieważ ze względu na pogarszający się stan zdrowia, wkrótce będzie potrzebowała stałej opieki. Joan od lat zmagała się bowiem z nadciśnieniem, refluksem, jej kostki notorycznie puchły, a ona sama czuła się zmęczona do tego stopnia, że nie była w stanie wejść po schodach. Wzięła sobie do serca prośbę córki i zapisała się na siłownię. Seniorka nie spodziewała się, że treningi tak szybko staną się nieodłączną częścią jej życia. Choć początkowo było jej ciężko, to nie poddała się i walczyła o formę niemal każdego dnia.

Seniorka zachwyca nie tylko piękną sylwetką

W zaledwie 4 lata schudła ponad 30 kilogramów i ma ciało wyrzeźbione lepiej niż niejedna nastolatka, lecz to nie jedyne pozytywne zmiany. 70-latka czuje się znakomicie do tego stopnia, że odstawiła leki. Odzyskała sprawność fizyczną, więc wchodzenie po schodach nie stanowi dla niej najmniejszego problemu. Dzięki regularnym ćwiczeniom obniżył się jej poziom cholesterolu. Oglądając zdjęcia, które zamieszcza w mediach społecznościowych, nie sposób nie zauważyć, że teraz uśmiech nie znika z jej twarzy, dzięki czemu wygląda znacznie młodziej. Jej historia jest niezwykle motywująca zarówno dla kobiet dojrzałych, jak i tych młodszych, gdyż Joan udowadnia, że wiek to tylko liczba i nigdy nie jest za późno, aby zacząć dbać o swoje ciało i zdrowie.

Ćwiczenia dla kobiet po 70-tce, które praktykuje Joan

Dziarska seniorka ćwiczy 5 dni w tygodniu. Jak wyglądają ćwiczenia dojrzałej kobiety? Skupia się na treningu siłowym, obejmującym, 2 sesje na nogi, 2 sesje na górne partie ciała oraz 1 sesję na pośladki. Oprócz tego regularnie praktykuje jogę. Joan podkreśla także, że dba o swoją dietę - je 5 posiłków dziennie.

W formie 24 dieta na cellulit
Nasi Partnerzy polecają