Młody tata chce uciec do swojej matki, bo dziecko nie pozwala mu spać

i

Autor: Shutterstock Młody tata chce uciec do swojej matki, bo dziecko nie pozwala mu spać

Dylematy rodzicielskie

Młody tata chce uciec do swojej matki, bo dziecko nie daje mu spać. Ona na to: Nie chcę być niewspierającą matką

2022-08-15 14:50

27-letni mężczyzna, który niedawno został ojcem, chce uciec do swojej mamy na kilka dni w tygodniu, aby... się wyspać. Młody tata w ten sposób chce uniknąć nocnych pobudek, które funduje mu dziecko i obarczyć tym swoją partnerkę. Kochająca matka nie wie, jak ma postąpić w tej sytuacji i waha się, czy przyjąć niewyspanego syna pod swój dach, aby mógł odetchnąć od rodzicielskich obowiązków. - Nie chcę być niewspierającą matką - pisze.

Obowiązki rodzicielskie często przytłaczają rodziców

Podział obowiązków rodzicielskich to z pewnością kwestia, którą ludzie powinni ze sobą uzgodnić jeszcze zanim zdecydują się na dziecko. Często pojawianie się malucha w rodzinie, wywraca świat świeżo upieczonych rodziców do góry nogami. Do tego dochodzą nieprzespane noce i stres. Taka mieszanka bywa wręcz wybuchowa i często jest przyczyną wielu kłótni i kryzysów w związku. Nikt nie jest przygotowany na ilość obowiązków, jaka pojawia się wraz z przyjściem na świat małego człowieka. Zwykle po narodzinach dziecka to kobieta zostaje z nim w domu, wykorzystując urlop macierzyński. Nie da się ukryć, że to nieprzespane noce są najbardziej dokuczliwe dla młodych rodziców. Zarwana noc i zmęczenie budzi często frustrację w człowieku, zwłaszcza gdy rano musi pędzić do pracy.

Młody tata chce uciec od dziecka i partnerki do swojej mamy, aby się wyspać

Tak zapewne było w przypadku 27-letniego taty. Mężczyzna poprosił swoją mamę, aby pozwoliła mu u siebie spać od poniedziałku do piątku, tak by mógł się spokojnie wyspać. Na weekendy świeżo upieczony tata zamierzał wracać do swojej partnerki i maleństwa. Jego pomysł zszokował całą rodzinę, nawet matkę, która nie wie, jak ma się zachować i o pomoc poprosiła internautów. Jak podaje serwis edziecko.pl, kobieta zamieściła post na serwisie Mumsnet. - Brak snu jest trudny, ale nie jestem zachwycona tym pomysłem. Jak powinnam zareagować? Nie chcę być niewspierającą mamą - pisze. Kobieta nie ukrywa, że dziewczyna jej syna i zarazem matka wnuka, wcale nie popiera tego pomysłu. - Jego dziewczyna uważa, że ten pomysł jest oburzający - wspomniała.

Internauci są wstrząśnięci pomysłem młodego taty

Pod postem kobiety pojawiło się wiele krytycznych słów ze strony internautów. - Jego dziewczyna ma rację. Jakbyś się czuła na jej miejscu? Powiedz synowi, żeby wydoroślał - piszą. - Współczuję jego dziewczynie. Naprawdę źle wybrała - dodaje internautka. - Nie powinien zostawiać swojej partnerki z małym dzieckiem, żeby wysypiać się w domu rodziców. To wstyd - grzmią w komentarzach. Jak myślicie, czy obowiązek wstawania do małego dziecka, powinien spoczywać wyłącznie na matce, która przebywa na urlopie macierzyńskim?

Sonda
Czy obowiązek wstawania do małego dziecka, powinien spoczywać wyłącznie na matce?
Co męczy niemowlaka?