Empik

i

Autor: Shutterstock Empik

Muzyczne i literackie spotkania autorskie

2022-02-23 9:00

W najbliższym dniach odbędzie się wiele spotkań autorskich z cyklu Premiera online wokół najciekawszych kulturalnych nowości. O swoich książkach, które niebawem ukażą się na rynku, opowie między innymi Katarzyna Czajka-Kominiarczuk oraz Karolina Korwin Piotrowska . Kulisy nagrywania najnowszych krążków zdradzą natomiast Ruskiefajki i brytyjski zespół White Lies. Ponadto, jak co miesiąc, podczas kolejnego spotkania z cyklu Wybór Krytyków Live poznamy najciekawsze publikacje wytypowane przez grono literackich ekspertów.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Widzowie, którzy chcieliby zapytać o coś gościa spotkania Premiera online bądź go w oryginalny sposób pozdrowić, mogą nagrać wypowiedź w formie krótkiego video i przesłać na adres [email protected]. Wybrane materiały zostaną wyemitowane podczas spotkania, a ich autorzy otrzymają nagrody.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk – środa, 23 lutego, godz. 18:00

„Mam nadzieję” (Wydawnictwo W.A.B.) to dowcipny, mądry i prosty poradnik dla wszystkich tych, którzy starają się zadbać o zdrowie psychiczne w czasach, gdy świat zdaje się walić. Kulisy jego powstawania Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, autorka książki i bloga Zwierz Popkulturalny, zdradzi podczas spotkania z cyklu Premiera online. Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.

Czy nasze życie ma deadline? Czy każdy musi być bogaty? Czy żyjemy w najgorszym kraju na świecie? Czy jeśli napijesz się z plastikowego kubeczka, to zaaresztuje cię ekologiczna policja? Od przemyśleń nad tym, czy jesteśmy za starzy by cieszyć się życiem, przez uwagi o tym, jak nie poddać się przygnębiającej fali newsów, po refleksję, że nic nie jest tak straszne, jak się wydaje - jeśli tylko zmierzymy się z tym, czego naprawdę się boimy.

Zobacz również: QUIZ na rasowego mieszczucha! Jesteś z miasta? Powinieneś zaorać ten test

Wybór Krytyków Live – czwartek, 24 lutego, godz. 18:00

Wybór Krytyków to wspólny projekt Empiku i Unii Literackiej. Trójka zaproszonych krytyków: Łukasz Grzymisławski, Paulina Małochleb i Olga Wróbel co miesiąc rekomenduje w formie pogłębionych recenzji najciekawsze tytuły, które ukazały się w ostatnich tygodniach lub miesiącach. Celem tej akcji jest wskazywanie szerokiej publiczności ważnych twórców, nadających ton polskiej literaturze. Równocześnie jest to próba przywrócenia pozycji wartościowej krytyki literackiej, coraz częściej zastępowanej krótkimi notkami promocyjnymi.

Podczas spotkania przedstawiciel Unii Literackiej Maciej Niewirowicz, przedstawicielka krytyków Paulina Małochleb oraz autorzy recenzowanych w styczniu książek: Patrycja Dołowy „Skarby. Poszukiwacze i strażnicy żydowskiej pamięci” (Wydawnictwo Czarne), Krzysztof Umiński „Trzy tłumaczki” (Wydawnictwo Marginesy) oraz Maciej Miłkowski „Trzeci dzień świąt” (Wydawnictwo Nisza), porozmawiają o projekcie i najlepszej polskiej literaturze współczesnej. Karolina Korwin Piotrowska – czwartek, 24 lutego, godz. 20:00

Z okazji premiery książki „Wszyscy wiedzieli” (Wydawnictwo Mando) Karolina Korwin Piotrowska pojawi się w studiu Empiku, aby odpowiedzieć na pytania internautów. Spotkanie z cyklu Premiera online poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

W marcu 2021 roku Anna Paliga jako pierwsza odważyła się napisać o przemocy w łódzkiej filmówce. Bardzo szybko dołączyły do niej inne osoby, które opisały własne doświadczenia - absolwenci szkół filmowych i teatralnych, znani aktorzy. Mobbing, przemoc fizyczna i psychiczna czy molestowanie seksualne mogą dotknąć każdego, bez względu na to, czy pracuje w sklepie spożywczym, zagranicznej korporacji czy redakcji poczytnego pisma. Nie są problemem wyłącznie szkół artystycznych. Jednak dzięki znanym osobom łatwiej zmienić rzeczywistość. To właśnie wybitne aktorki dały siłę ruchowi #MeToo.

- To będzie opowieść o tym, co sprawiło, że ludzie najpierw dali się zastraszyć, zgnieść, poniżyć, wpędzić w nałogi, traumy, ale potem zaczęli mówić i otwarcie sprzeciwiać się układom, systemowi, autorytetom, którymi byli straszeni od lat – zapowiada Karolina Korwin Piotrowska.

Waldemar Skrzypczak: Dla Putina Polska jest wrogiem

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki