LUSH

i

Autor: Materiały prasowe LUSH

Świętujemy 15 lat LUSH Charity Pot

2022-09-05 13:04

Świętujemy 15-lecie Charity Pot. LUSH dziękuje klientom za zebranie ponad 65 milionów funtów dla ponad 13 700 oddolnych organizacji charytatywnych na całym świecie.

Stworzony w 2007 roku balsam do rąk i ciała Charity Pot (33,50 zł) zbiera pieniądze na małe organizacje charytatywne, grupy prowadzące kampanie i inne dobre cele. 100% ceny detalicznej zapłaconej przez klientów kupujących produkty Charity Pot (bez rządowego podatku od sprzedaży) jest przyznawane organizacjom oddolnym działającym na rzecz ochrony zwierząt, praw człowieka i środowiska na całym świecie.

 W 2020 roku LUSH wypuścił na rynek wariant bez opakowań - Charity Pot Coin (9,90 zł). 100% ceny detalicznej (minus rządowy podatek od sprzedaży) za oba te produkty trafia również do puli charytatywnej, gdzie organizacje i grupy oddolne mogą ubiegać się o dofinansowanie.

Zobacz także: Jak usunąć tłuste plamy ze ścian? Bajecznie prosty patent, który wyczyści ściany, ale nie zniszczy ich koloru

Tylko w ostatnim roku finansowym, pomimo wyzwań związanych z pandemią, na całym świecie przekazano ponad 3,4 miliona funtów. Sklepy LUSH zorganizowały 152 imprezy Charity Pot shop, aby wesprzeć lokalne inicjatywy obywatelskie. W Wielkiej Brytanii i Irlandii przekazano ponad 625 000 funtów dzięki 153 dotacjom i 48 lokalnym imprezom.

Przez ostatnie 15 lat Charity Pot był sprzedawany w 42 krajach, zbierając ponad 65 milionów funtów w ponad 13 700 grantach. Globalnie, te dotacje zostały przeznaczone na wsparcie:

 • Ponad 500 projektów dotyczących praw zwierząt
 • Ponad 150 działań antyrasistowskich
 • Ponad 150 inicjatyw pokojowych i antywojennych
 • Ponad 150 kampanii na rzecz praw osób niepełnosprawnych
 • Ponad 250 projektów dotyczących zmian klimatycznych
 • Ponad 1000 schronisk dla zwierząt
 • Ponad 200 kampanii dotyczących energii odnawialnej
 • Ponad 250 projektów wspierających ludność rdzenną
 • Ponad 600 działań wspierających osoby LGBTQIA+
 • Ponad 800 kampanii wspierających migrantów i uchodźców
 • Ponad 200 darowizn wspierających osoby bezdomne

Możesz dowiedzieć się więcej o odbiorcach grantu Charity Pot, korzystając z poniższej mapy.

Uwielbiam wszystko w tym produkcie, od składników, które wspierają rolników, po fundusze, które umożliwiają oddolnym organizacjom charytatywnym dokonywanie zmian i skuteczność tego produktu po nałożeniu na skórę. Zwycięstwo, zwycięstwo, zwycięstwo" - mówi Rowena Bird, LUSH Co-founder. Dotacje z Charity Pot zapewniają ukierunkowane finansowanie małych, oddolnych grup. Prawie wszystkie firmy finansowane przez Charity Pot mają roczny dochód poniżej 250 000 funtów (większość z nich jest znacznie mniejsza) i są prowadzone całkowicie lub w przeważającej części przez wolontariuszy.

W ramach tych dotacji priorytetowo traktowane są projekty, których celem jest stworzenie długoterminowej zmiany systemowej. LUSH uważa, że niezwykle ważne jest finansowanie projektów, które mają na celu zapobieganie i usuwanie przyczyn problemu.

Charity Pot sprzedał się do tej pory w ponad 7 milionach sztuk (balsam do rąk i ciała) i 1,5 miliona sztuk wersji bez opakowania. Dzięki kojącej skórę mieszance świeżego żelu Aloe i odżywczego oleju Moringa, Charity Pot daje mnóstwo pozytywnych korzyści dla skóry, jak również dla grup, które wspiera.

Ten samokonserwujący balsam do rąk i ciała jest wytwarzany z składników pochodzących z projektów z różnych stron świata, w tym Fair Trade, kolumbijskiego masła kakaowego, olejek geranium z Kenii oraz masło shea pochodzące ze sprawiedliwego handlu z Women’s Ojoba Collective z Ghany.

Źródło: materiały prasowe 

LUSH

i

Autor: Materiały prasowe LUSH
IX Wystawa Makiet Kolejowych w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają