Sprawdź, co pozycja, w której śpisz mówi o Tobie

i

Autor: SHUTTERSTOCK Sprawdź, co pozycja, w której śpisz mówi o Tobie

To jak śpisz ma znaczenie. Pozycja snu zdradzi, kim naprawdę jesteś. Osoby, które śpią na plecach są wyjątkowe

2022-08-07 10:04

Sen to bez wątpienia jedna z najważniejszych czynności każdego człowieka. Okazuje się, że pozycja, w której śpimy ma ogromne znaczenie, zarówno dla naszego zdrowia i urody, jak i zdradza wiele o naszym charakterze. Sprawdź, co o Tobie i Twoich bliskich mówi pozycja, w której śpicie. Leżysz plackiem na plecach, czy może wtulasz się w partnera w słynną pozycję "na łyżeczkę"? Zobacz, co pozycja snu mówi o charakterze danej osoby.

Dlaczego tak ważna jest pozycja, w jakiej się śpi?

Podczas snu organizm się regeneruje, zarówno psychicznie jak i fizycznie. Naukowcy są zgodni, pewne pozycje mają lepszy wpływ na nasz organizm niż inne. Uznaje się że najbardziej odpowiednie jest spanie na placach. Taka pozycja pozwala utrzymać kręgosłup w odpowiedniej pozycji, zmniejszyć nacisk na klatkę piersiową oraz łagodzi napięciowe bóle głowy. Pozycja snu ma również wpływ na nasza urodę. Spanie na plecach minimalizuje ryzyko pocierania skórą twarzy o pościel, co ma przełożenie na powstawanie zmarszczek. Dodatkowo, nocą lepiej wchłaniają się wszelkiego rodzaju składniki aktywne z kosmetyków. Okazuje się także, że pozycja snu może świadczyć o charakterze osoby śpiącej. Zobacz nasze zestawienie i sprawdź, co mówi o Tobie i Twoich bliskich sposób, w jakim śpisz. 

Zobacz także: Zioła w kuchni. Najlepsze zioła do uprawy w doniczkach. Pięknie wyglądają, a dzięki nim dania smakują, jak z najlepszej restauracji

Co zdradza o Tobie pozycja, w której śpisz. Lepiej uważaj na osoby, które tak śpią

Pozycja snu - embrionalna

Pozycja embrionalna, czyli spanie z podwiniętymi rękami i nogami. Uważa się, że to najpopularniejsza pozycja snu. Specjaliści uznają, że jest ona oznakom nieśmiałości i braku pewności siebie. Z drugiej strony, osoby tak śpiące dobrze radzą sobie z problemami i przeciwnościami losu.

Pozycja snu - kłoda

Tak mówi się o osobach, które śpią na jednym boku z rękami wyciągniętymi wzdłuż ciała. Badania wskazuje że taki rodzaj snu upodobali sobie ekstrawertycy. Osobą, które tak śpią bywają beztroskie, a czasem naiwne. Łatwo dają się zmanipulować i są łatwowierne.   

Pozycja snu - zachłanna

Pozycja zachłanna inaczej też nazywana "tęskniącą" to spanie na plecach z rękami wyciągniętymi do przodu. Pozycja ta jest idealna dla singli, eksperci uważają że osoby tak zasypiające bywają podejrzliwi i cyniczni. Długo podejmują decyzję, rozważając wszystkie "za" i "przeciw".

Pozycja snu - na żołnierza

Jest to pozycja, w której śpi się na plecach z rękami ułożonymi wzdłuż ciała. Taki rodzaj spania wybierają najczęściej osoby charakteryzujące się perfekcjonizmem oraz wysoko stawiające sobie poprzeczkę. 

Pozycja snu - swobodne spadanie

Pozycja swobodnego spadanie to leżenie na brzuchu z rękami wokół poduszki i głową odwróconą na bok. Według badań, tak śpią osoby znerwicowane i bardzo wrażliwe. Nie lubią oni zmian w życiu i nie radzą sobie ze stresem. 

Pozycja snu - rozgwiazda

Jest to spanie na plecach z rękami na wysokości głowy. Osoby, które tak śpią uznawane są za dobrych przyjaciół, są wrażliwi i potrafią słuchać. Nie zdradzają sekretów i zawsze można na nich polegać.  

Sonda
W jakiej pozycji najczęściej śpisz?
Eska Summer City i wspólna jazda na wrotkach w M1 Radom