Dopasuj perfumy do osobowości

i

Autor: Shutterstock Dopasuj perfumy do osobowości

Co mówi o Tobie zapach?

Ulubiony zapach a osobowość. Perfumy dopasowane do Twojego charakteru. Zapowiedź zmysłowej randki z nutą dzikiej róży, a może benzyna podnosząca dopaminę?

2023-02-18 4:05

Zmysł węchu to zdecydowanie jeden z najbardziej niedocenianych zmysłów. To właśnie nos przechowuje wspomnienia, a przywołany zapach z dzieciństwa może pobudzić obrazy z przeszłości. To, jakie perfumy wybierasz bardzo dużo mówi o Twojej osobowości. Zapachy są odzwierciedleniem naszej podświadomości i działają na nas w określony sposób. Zobacz, co mówi o Tobie ulubiony zapach. Stawiasz na klasyczne nuty zapachowe z perfum czy może uwielbiasz zapach benzyny?

Co mówi o Tobie ulubiony zapach? Jakie perfumy do Ciebie pasują?

Zapachy to bardzo intymna i zmysłowa część naszej duszy. To właśnie zmysł węchu może przywoływać wspomnienia i zapisane w podświadomości wydarzenia. Każdy z nas przypomina sobie sytuację, w które coś wąchał i przypominało mu to jakąś konkretną rzecz z przeszłości. Jak podaje portal zwierciadlo.pl niemiecki psycholog dr Joachim Mensing wysnuł przypuszczenie, że istnieje związek pomiędzy naszą osobowością a wyborem perfum. Uważa on, że wybierane przez nas aromaty przywołują dobre wspomnienia lub mogą być swoistą potrzebą wewnętrznej przemiany. Mają pomóc nam przemienić się w kogoś, kim zawsze chcieliśmy być. 

Zobacz także: Kiedy wybudzamy pelargonie po zimie? Ogrodnicy radzą, jak przygotować kwiaty balkonowe, by kwitły całe lato

Ulubiony zapach perfum a osobowość

  • Lawenda, rumianek, czarna orchidea - te zapachy najczęściej wybierają osoby obdarzone romantyczną naturą, które cenią sobie duchową przemianę oraz wrodzony artyzm. To kruche i bardzo emocjonalne osoby. 
  • Owocowe zapachy, porzeczka, granat - to ulubione kompozycje zapachowe optymistów. Są pełni energii oraz uwielbiają, jak coś się dzieje.
  • Lotos, hibiskus, biała herbata - po te zapachy najczęściej sięgają myśliciele. Są to osoby, które uwielbiają analizować otaczający ich świat i wszędzie doszukują się drugiego dna.  
  • Kardanom, cynamon, goździki - to ulubione zapachy urodzonych flirciarzy. Takie osoby kochają relacje z innymi, a flirt to ich środowisko naturalne. 

Zapach benzyny - dlaczego nas pociąga? 

Często zdarza się, że wśród ulubionych zapachów mamy te dosyć nietypowe. Jednym z najczęściej wymienianych jest zapach benzyny. Dlaczego tak się dzieje?  Jedna z koncepcji mówi, że zawarty w benzynie benzen wpływa na zachowanie centralnego układu nerwowego i sprawia, że czujemy się spokojni i zrelaksowani. Jak podaje portal grananerwach.pl już w 1975 roku opisywano, że benzen zwiększa stężenie GABA i wpływa na zachowanie aktywności mózgu. Dodatkowo, w benzynie zawarty jest metylobenzen, który podnosi poziom dopaminy oraz aktywuje układ mezolimbiczny. 

Sonda
Jakie perfumy lubisz
Tańczące z promocjami 16.02.2023
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany