Test na osobowość

i

Autor: Shutterstock Test na osobowość

Tego o sobie nie wiedziałeś

Wielki test na osobowość z Kubusia Puchatka zdradzi mroczną część Twojego charakteru. Obsesja na punkcie kontroli czy wyczerpanie emocjonalne

2023-06-26 12:07

Kubuś Puchatek to nie tylko wyjątkowa książka A.A. Milneego i szereg filmów ale, jak się okazuje to także rewelacyjne stadium zaburzeń psychicznych oraz mrocznych stron naszej osobowości. Psychiatrzy zaproponowali prosty test z Kubusia Puchatka, która odkryje najmroczniejsze cech Twojej osobowość. Okazuje się bowiem, że każda postać ze Stumilowego Lasu odpowiada zdiagnozowanym zaburzeniom i zmaga się z własnymi problemami.

Psychotest na osobowość z Kubusia Puchatka zdradzi mroczną stronę Twojego charakteru

W 2000 roku na łamach czasopisma "Canadian Medical Association Journal" ukazał się artykuł, w którym autorzy przekonywali, że każda postać z Kubusia Puchatka ucieleśnia zaburzenia i problem psychiczne. Zdaniem niektórych A.A. Milne czyli autor przygód zwierzaków ze Stumilowego Lasu sam mógł cierpieć na zespół stresu pourazowego i jego powieście są swoistym obrazem jego psychiki. Brytyjski pisarz walczył w bitwach I wojny światowej, które bezsprzecznie odcisnęło piętno na jego osobowości. Historycy uważają, że przygody Kubusia Puchatka miał być próbą nawiązania komunikacja pisarza z jego synem, psycholodzy wysnuli własną teorię. 

Sprawdź też: Przetestuj swoją osobowość. Tylko wyjątkowe osoby o światłym umyśle urodziły się tego dnia tygodnia. Dzień narodzin zdradza więcej niż klasyczny horoskop

Twoja ulubiona postać z Kubusia Puchatka zdradzi mroczne zakamarki Twojej duszy

Na jakie schorzenia cierpieli bohaterowie ze Stumilowego Lasu? Zdaniem psychologów każdy z nich był ucieleśnieniem jednego z psychicznych zaburzeń. Jakie mroczne sekrety skrywają zwierzęta z Kubusia Puchatka?

Kubuś Puchatek miał cierpieć na zaburzenia odżywiania z powtarzającymi się napadami obżarstwa, Prosiaczek był postrzegany jako wiecznie zestresowany i zmartwiony przyjaciel. Jego nadmierna emocjonalności mogła wynikać z przebytej traum. Z kolei Kłapouchy miał cierpieć na zaburzenie emocjonalne wywołane melancholią i ciągłą chandrą. Tygrysek to zaś nadmierna ruchliwość i problemy z ADHD. Królik miał być symbolem perfekcjonizmu i poczucia konieczności kontrolowania wszystkim, zaś Sowa cierpiał na zespół stresu pourazowego i problemy z odnalezieniem się we współczesnym świecie. 

Sonda
Kto jest Twoim ulubionym bohaterem z Kubusia Puchatka?
Świętokrzyskie. Festiwal kolorów na dachu Galerii Korona w Kielcach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany