18-latek rozpijał młodszych kolegów. Jeden z nich był tak pijany, że wpadł do strumienia

i

Autor: Małopolska Policja Policjanci wyciągnęli z wody nietrzeźwego 16-latka.

Dwie osoby trafiły do szpitala

18-latek rozpijał młodszych kolegów. Jeden z nich był tak pijany, że wpadł do strumienia

2023-05-18 12:05

Dwoje nastolatków trafiło do szpitala po zakrapianym alkoholem spotkaniu towarzyskim w Limanowej. 16-latek był tak pijany, że... wpadł do strumienia i został stamtąd wyciągnięty przez policjantów. Z kolei jego rówieśniczka po nadużyciu napojów wyskokowych źle się poczuła i również wymagała pomocy medycznej. Za rozpijanie małoletnich odpowie ich znajomy.

Limanowa. Pijany nastolatek wpadł do strumienia. Wyciągnęli go policjanci

Głośne zachowanie i zakłócanie porządku przez młodzież spożywającą alkohol w pobliżu altanek przy ul. Zygmunta Augusta w Limanowej było powodem interwencji policji wobec grupy nastolatków. Działania mundurowych uratowały życie jednemu z młodocianych biesiadników. Nietrzeźwy nastolatek stracił kontrolę nad swoim zachowaniem i... wpadł do strumienia. Z wody wyciągnęli go funkcjonariusze. Badanie alkomatem w przypadku 16-latka dało wynik 0,6 promila. Jeszcze bardziej pijana była jego rówieśniczka. Dziewczyna po wypiciu nadmiernej dawki napojów wyskokowych źle się poczuła i wymagała pomocy medycznej. W organizmie miała 1,4 promila alkoholu. Oboje trafili do szpitala.

Policjanci wylegitymowali całą grupę biesiadujących nastolatków. Wszyscy byli nietrzeźwi. Niepełnoletnich przekazano pod opiekę dorosłym. O ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny. 18-latek, który zakupił alkohol odpowie za rozpijanie małoletnich. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Sonda
Czy młodzież zachowuje się gorzej niż kiedyś?
Areszt dla podejrzanego o zabójstwo Krystyny Sz. z Hyżnego