33-letniego przestępcę zdradziło podejrzane zachowanie. Dzieci od razu wiedziały, z kim mają do czynienia

i

Autor: S_Salow/cc0/pixabay Złodziej został przyłapany na gorącym uczynku przez właścicielkę mieszkania, ale wcześniej jego nietypowe zachowanie wzbudziło podejrzenia bawiących się w okolicy dzieci / zdjęcie ilustracyjne.

Przyłapała złodzieja na gorącym uczynku

33-letniego przestępcę zdradziło podejrzane zachowanie. Dzieci od razu wiedziały, z kim mają do czynienia

2022-09-13 12:10

33-letni złodziej został przyłapany na gorącym uczynku przez właścicielkę mieszkania w Gromniku, które stało się celem przestępcy. Co ciekawe, na nietypowe zachowanie mężczyzny zwróciły uwagę bawiące się w okolicy dzieci, jednak dorośli zignorowali te ostrzeżenia. Ostatecznie 33-latek został zatrzymany w wyniku ujęcia obywatelskiego i przekazany policji.

Złodziej przyłapany na gorącym uczynku. Przed 33-latkiem ostrzegały dzieci

33-latek splądrował mieszkanie w Gromniku (powiat tarnowski), zabierając stamtąd ponad 6 tysięcy złotych oraz złotą biżuterię. Mężczyzna został przyłapany na gorącym uczynku przez właścicielkę mieszkania i próbował uciec przez balkon. Wówczas został zatrzymany w wyniku ujęcia obywatelskiego. Brali w nim udział sąsiedzi poszkodowanej, którzy następnie przekazali 33-latka policjantom. Co ciekawe, zachowanie przestępcy już wcześniej wzbudziło podejrzenia bawiących się w okolicy dzieci, jednak dorośli zbagatelizowali ten sygnał. Po sprawdzeniu tożsamości 33-latka okazało się, że jest on mieszkańcem Tarnowa.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Młody kierowca szalał po Tarnowie, ale mandatu nie przyjął. Grozi mu gigantyczna kara

Szokujące słowa przewodniczącego Rady Miasta Podkowa Leśna. Tak powiedział o królowej Elżbiecie II!

Jaka kara grozi za kradzież?

Ujętego mężczyznę mundurowi przetransportowali do Komisariatu Policji w Ciężkowicach. Podczas przesłuchania przyznał się on do kradzieży. Opisał też okoliczności tego przestępstwa, a przy sobie miał łupy zdobyte podczas "skoku" na mieszkanie w Gromniku. 33-latek usłyszał zarzut kradzieży, a następnie został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury. Prokurator zastosował wobec niego środki wolnościowe w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju. Skradzione przedmioty wróciły do właścicielki.

Zgromadzony w postępowaniu przygotowawczym materiał dowodowy zostanie przekazany do tarnowskiego sądu, który wymierzy 33-latkowi karę. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary za kradzież powinny być zaostrzone?