Młody kierowca szalał po Tarnowie, ale mandatu nie przyjął. Grozi mu gigantyczna kara

i

Autor: Tarnowska Policja 20-latek nie przyjął mandatu w wysokości 2,5 tys. złotych. Teraz grozi mu grzywna wynosząca nawet 30 tys. złotych.

Pędził po mieście z prędkością 142 km/h

Młody kierowca szalał po Tarnowie, ale mandatu nie przyjął. Grozi mu gigantyczna kara

2022-09-13 9:55

20-letni kierowca pędził po Tarnowie z prędkością 142 km/h, ale kiedy został zatrzymany przez policję, nie przyjął nałożonego na niego mandatu w wysokości 2500 złotych. Teraz mężczyznę mogą czekać znacznie poważniejsze kłopoty, ponieważ sprawa została skierowana do sądu. Grozi mu grzywna w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

Młody pirat drogowy szalał po Tarnowie. Na liczniku miał 142 km/h

20-letni kierowca mini clubman coopera w niedzielę (11 września) został zatrzymany przez policję na ulicy Wojska Polskiego w Tarnowie z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości. Młody mieszkaniec gminy Tarnów pędził z prędkością 142 km/h na drodze, na której znajdują się liczne przejścia dla pieszych. Pirat drogowy rozpędził swój niewielki pojazd wykorzystując kilkusetmetrowy, prosty odcinek ulicy. Nic nie robił sobie z faktu, że ulica Wojska Polskiego przebiega przez duże osiedle mieszkaniowe i często dochodzi tam do wypadków. Na szczęście potencjalnej tragedii udało się zapobiec, zanim ktokolwiek padł ofiarą brawury 20-latka. 

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Stróżna. Mężczyzna zasypany w studni podczas prac. Strażacy muszą odkopać ciało

Mija rok od tragicznej śmierci żołnierza, którego zabił pijany kierowca

20-latek nie przyjął mandatu. Grozi mu gigantyczna grzywna

Za brawurową jazdę na pirata drogowego został nałożony mandat karny w wysokości 2500 zł, którego młody mężczyzna jednak nie przyjął. W związku z odmową jego przyjęcia został sporządzony wniosek o ukaranie do tarnowskiego sądu. Kierujący pojazdem w momencie zatrzymania był trzeźwy, teraz czeka go postępowanie przed sądem, który za popełnione wykroczenie może nałożyć grzywnę nawet do 30 tysięcy złotych.

Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki