piłka stadion

i

Autor: M.Sz.

Straż graniczna nie miała litości

Afera w klubie piłkarskim! Młodzi sportowcy... nielegalnie grali w piłkę

2022-11-08 19:35

Afera w piłkarskiej okręgówce! W jednym z klubów kontrolę przeprowadziła straż graniczna i okazało się, że... drużyna nieleganie korzysta z usług dwóch młodych Nigeryjczyków. Futboliści w wieku 20 i 24 lat kopali w piłkę bez podpisanych umów o pracę, bądź przynajmniej umów cywilnoprawnych. Prezes kontrolowanego klubu został już ukarany przez sąd.

Kontrola straży granicznej w klubie piłkarskim. Nigeryjczycy nielegalnie grali w okręgówce

Strażnicy graniczni z Tarnowa przeprowadzili kontrolę w jednym z klubów piłkarskich, grających w lidze okręgowej. Okazało się, że... dwóch zawodników nielegalnie występuje w rozgrywkach. W tym przypadku chodziło o futbolistów pochodzących spoza Unii Europejskiej. Kontrolą objęto dwóch obywateli Nigerii w wieku 20 i 24 lat. Reprezentowali oni klub pomimo, że prezes nie zawarł z nimi umów o pracę, ani umów cywilnoprawnych w wymaganej formie. Karpacki Oddział Straży Granicznej nie ujawnił nazwy kontrolowanego klubu. Mundurowi nie zdradzają również, czy kontrola w klubie piłkarskim była standardowa, czy też wynikała z donosu rywali z ligi okręgowej.

Piłkarze z Nigerii zatrzymani. Prezes klubu ukarany grzywną

Wobec prezesa zarządu kontrolowanego klubu zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Nigeryjczycy zostali zatrzymani, a ich dane zostały zastrzeżone w bazach danych straży granicznej. Skierowano również wniosek do właściwego sądu o ukaranie prezesa klubu. Po rozpoznaniu tej sprawy, sąd uznał obwinionego prezesa za winnego popełnienia czynu i wymierzył mu karę grzywny. Funkcjonariusze straży granicznej przypominają, że każdy cudzoziemiec wykonujący pracę zarobkową w Polsce musi posiadać odpowiednie dokumenty i zezwolenia do wykonywania pracy na terenie naszego kraju.

Sonda
Gdzie będziesz oglądać mecze mundialu w Katarze?
Podczas libacji pobili się o kobietę. 37-letni Piotr nie żyje

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki