Akademia Tarnowska otworzy kierunek lekarski. Podpisanie zgody jest formalnością

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Sukces tarnowskiej szkoły

Akademia Tarnowska otworzy kierunek lekarski. "Podpisanie zgody jest formalnością"

2023-07-26 7:03

Akademia Tarnowska będzie kształcić lekarzy. Otwarcie nowego kierunku zapowiedziano podczas poniedziałkowej (24 lipca) konferencji z udziałem rektor AT Małgorzaty Kołpy oraz wiceministra edukacji i nauki Włodzimierza Bernackiego. - Jestem po rozmowach z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia oraz z ministrem Przemysławem Czarnkiem i mam jego zapewnienie, że podpisanie zgody jest już tylko formalnością - powiedział Włodzimierz Bernacki.

W Tarnowie powstanie kierunek lekarski. "Podpisanie zgody jest już tylko formalnością"

Powstanie kierunku lekarskiego w Akademii Tarnowskiej jest już tylko formalnością - poinformowano na poniedziałkowej (24 lipca) konferencji, w której wzięli udział między innymi: rektor AT Małgorzata Kołpa oraz wiceminister edukacji i nauki Włodzimierz Bernacki. Uczelnia pomyślnie przeszła proces akredytacyjny związany między innymi z zapewnieniem odpowiedniej bazy lokalowej i zaplecza dydaktycznego. Jak informuje Radio ESKA, studenci zajęcia z anatomii będą mieli w budynku "starego" szpitala w Tarnowie.

- Akademia Tarnowska pokazała już, że posiada bardzo dobrą kadrę naukową i dydaktyczną. W ostatnich latach zbudowała też zaplecze związane z infrastrukturą, a więc nie tylko sale wykładowe, ale też miejsca, gdzie można prowadzić badania naukowe. (...) Jestem po rozmowach z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia oraz z ministrem Przemysławem Czarnkiem i mam jego zapewnienie, że podpisanie zgody jest już tylko formalnością - stwierdził Włodzimierz Bernacki, wiceminister edukacji i nauki.

Rekrutacja na kierunek lekarski w Tarnowie. Kiedy się rozpocznie?

O utworzenie kierunku lekarskiego od dłuższego czasu zabiegał prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. Na konferencji Włodzimierz Bernacki zapewniał, że rekrutacja kandydatów na przyszłych lekarzy mogłaby się zacząć już teraz, jednak decyzja w tej sprawie należy do władz uczelni. Ostateczne rozstrzygnięcie w tej kwestii jeszcze nie zapadło. W Tarnowie naukę na kierunku lekarskim będzie mogło rozpocząć maksymalnie 60 studentów.

- Jesteśmy do tego przygotowani, ale większość kandydatów z najlepszymi wynikami na maturze już wybrała swoje miejsce studiowania. Dlatego myślimy, żeby zaczekać z rekrutacją jeszcze rok. Ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Musimy to jeszcze uzgodnić w najbliższych dniach z wieloma osobami. Natomiast jesteśmy już po pierwszej fazie rekrutacji. Nabór był znakomity, zobaczymy jeszcze ile osób zapisze się na studia - powiedziała Małgorzata Kołpa, rektor Akademii Tarnowskiej.

Sonda
Czy uważasz, że w Polsce służba zdrowia działa sprawnie?
Pogrzeb Patryka Peretti