Alarmy w Limanowej i Tymbarku! Groźba użycia niebezpiecznej substancji

2020-09-25 15:49 Adrian Teliszewski
Alarmy w Limanowej i Tymbarku! Groźba użycia niebezpiecznej substancji
Autor: ID 547877/cc0/pixabay Jedna ze szkół została ewakuowana.

Do dwóch szkół znajdujących się na terenie powiatu limanowskiego dotarły informacje zawierające groźby podłożenia w tych obiektach groźnej substancji chemicznej. Szkoła w Tymbarku została z tego powodu ewakuowana, a policja sprawdza, czy zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi jest realne. Podobny przypadek zdarzył się dzisiaj w Katowicach.

Dzisiaj (25 września) około południa policja otrzymała sygnał o groźbach podłożenia groźnej substancji chemicznej, które dotarły do dwóch szkół: w Limanowej i w Tymbarku. W tym drugim przypadku zdecydowano się na ewakuację. Funkcjonariusze badają, czy zagrożenie jest naprawdę realne, czy też mamy do czynienia z fałszywym alarmem. Obecnie nie znaleziono niczego podejrzanego.

- Dostaliśmy dzisiaj dwa zgłoszenia dotyczące informacji zawierających groźby użycia niebezpiecznych substancji chemicznych na terenie dwóch szkół z powiatu limanowskiego. W Tymbarku podjęto decyzję o ewakuacji budynku. Policjanci weryfikują, czy zagrożenie jest realne. Na chwilę obecną nie mogę potwierdzić, czy jest to zorganizowany atak hakerski - powiedziała asp. Jolanta Mól, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Szkoły z powiatu limanowskiego nie były jedynymi w kraju, które otrzymały dzisiaj groźby podłożenia niebezpiecznej substancji chemicznej. Do identycznej sytuacji doszło w Katowicach. Z kolei w zeszłym tygodniu pogróżki dotarły do urzędów w Nowym Wiśniczu oraz w Rzezawie. Wówczas informacje o podłożeniu toksycznych substancji okazały się nieprawdziwe. 

WPADŁ gang hakerów! Rozsyłali fałszywe alarmy bombowe, oszukiwali na grube miliony!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.