Koronawirus. Powiat limanowski znowu w żółtej strefie! Od kiedy wchodzą ograniczenia?

2020-09-25 13:29 Adrian Teliszewski
Koronawirus. Powiat limanowski znowu w żółtej strefie! Od kiedy wchodzą ograniczenia?
Autor: vperemencom/cc0/pixabay Mieszkańcy powiatu limanowskimi muszą liczyć się z niedogodnościami w życiu codziennym.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia powiat limanowski znowu znalazł się na liście żółtych stref, objętych dodatkowymi obostrzenia związanymi z epidemią koronawirusa. Tylko przed dwa ostatnie dni w powiecie limanowskim potwierdzono ponad 40 nowych przypadków SARS-CoV-2. Decyzja ministerstwa oznacza utrudnienia dla codziennego funkcjonowania mieszkańców.

Powiat limanowski z dużym przyrostem osób zakażonych

W związku ze znacznym przyrostem liczby nowych przypadków koronawirusa w powiecie limanowskim, Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o umieszczeniu tego powiatu na liście żółtych stref. Decyzja wchodzi w życie od soboty (26 września) i będzie obowiązywać do odwołania. Obostrzenia przewidziane dla żółtej strefy nie są tak dotkliwe, jak dla strefy czerwonej, ale i tak mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami w codziennym funkcjonowaniu. 

Obostrzenia w żółtej strefie

Podczas wydarzeń kulturalnych i sportowych w żółtej strefie obowiązuje limit zapełnienia widowni wynoszący 25 proc. Z kolei w lokalach gastronomicznych może przebywać tylko jedna osoba na cztery metry kwadratowe powierzchni lokalu. Limit dotyczący siłowni to jedna osoba na siedem metrów kwadratowych powierzchni. W weselach oraz innych uroczystościach rodzinnych może uczestniczyć maksymalnie stu gości.

Profesor Włodzimierz Gut: Mamy trzecią falę koronawirusa [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.