Koronawirus. Zakażony ksiądz rozdawał Komunię św. Sanepid zaapelował do parafian

2020-09-25 12:38 Adrian Teliszewski
Koronawirus. Zakażony ksiądz rozdawał Komunię św. Sanepid zaapelował do parafian
Autor: lininha_bs/cc0/pixabay Na zakażenie zostali narażeni wierni, którzy w dniach od 14 do 20 września przyjęli Komunię św. z rąk zainfekowanego księdza.

W kościele parafialnym w Jaworznej (gm. Laskowa) mogło dojść do rozprzestrzenienia się koronawirusa. Zakażenie potwierdzono u księdza pracującego w tej parafii, ale istnieje groźba, że zarażeni zostali również parafianie. O śledzenie swojego stanu zdrowia i zgłaszanie się do lekarza rodzinnego w przypadku zaobserwowania niepokojących sygnałów zaapelował do nich limanowski sanepid.

Na terenie kościoła parafialnego w Jaworznej (gm. Laskowa) mogło dojść do rozprzestrzenia się koronawirusa. Jak twierdzi portal limanowa.in, zakażenie potwierdzono już u jednego z księży pracujących w tej parafii, który przy okazji udzielania wiernym Komunii św. mógł ich zarazić. Zgodnie z komunikatem limanowskiego sanepidu chodzi o osoby przyjmujące Eucharystię w dniach 14-20 września. Służby sanitarne zaapelowały do tych osób, by monitorowały swój stan zdrowia, a w przypadku zaobserwowania niepokojących sygnałów (gorączka, kaszel, duszności, utrata węchu i smaku) skontaktowały się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.

- W związku z możliwym narażeniem na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 osób, które w Kościele Parafialnym w Jaworznej przyjmowały Sakrament Eucharystii w dniach od 14 września do 20 września 2020 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej prosi, aby w/w osoby w przypadku pojawienia się u nich takich objawów jak:

  • temperatura ciała powyżej 38 stopni Celsjusza;
  • kaszel;
  • duszność;
  • utrata węchu i smaku

niezwłocznie skontaktowały się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) - zaapelowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Limanowej.

Tak zmieniał się Jarosław Kaczyński

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: