Awaria w Tarnowie. Część mieszkańców bez ciepłej wody. Kiedy naprawią usterkę?

i

Autor: Skitterphoto/cc0/pixabay Magistrala ciepłownicza w Tarnowie została uszkodzona podczas remontu wałów przeciwpowodziowych wzdłuż rzeki Biała.

Awaria w Tarnowie. Część mieszkańców bez ciepłej wody. Kiedy naprawią usterkę?

2022-07-06 14:30

Awaria sieci ciepłowniczej w Tarnowie. W środę, 6 lipca, podczas remontu wałów przeciwpowodziowych na rzece Biała, została uszkodzona magistrala dostarczająca ciepło do miejskiej sieci. Część mieszkańców Tarnowa nie ma ciepłej wody. Jak informuje tarnowski MPEC, usterka ma zostać usunięta najpóźniej do godz. 19.00.

Awaria sieci ciepłowniczej w Tarnowie. Część mieszkańców nie ma ciepłej wody

W środę, 6 lipca, podczas remontu wałów przeciwpowodziowych na rzece Biała, została uszkodzona magistrala doprowadzająca ciepło do miejskiej sieci w Tarnowie. Z powodu tej awarii część mieszkańców Tarnowa nie ma obecnie dostępu do ciepłej wody. Z oświadczenia MPEC-u wynika, że usterka została spowodowana przez firmę wykonującą remont wałów przeciwpowodziowych

Po wykryciu awarii, MPEC uruchomił produkcję ciepła w Elektrociepłowni Piaskówka. Takie działanie wspomogło Elektrociepłownię Grupy Azoty w produkcji ciepła. Jeszcze dzisiaj usterka ma zostać usunięta. MPEC szacuje, że stanie się to najpóźniej do godz. 19.00. Poniżej oświadczenie MPEC Tarnów w sprawie awarii sieci ciepłowniczej.

PRZECZYTAJ: Golas widziany na stawach w Nowym Sączu! Nagi mężczyzna wzbudził poruszenie mieszkańców

- W dniu 6 lipca 2022 r. firma wykonująca remont wałów przeciwpowodziowych wzdłuż rzeki Biała w Tarnowie uszkodziła należącą do MPEC Tarnów magistralę ciepłowniczą, którą ciepło dostarczane jest do miejskiej sieci ciepłowniczej w Tarnowie z Elektrociepłowni Grupy Azoty. W związku z uszkodzeniem magistrali natychmiast uruchomiliśmy produkcję ciepła w Elektrociepłowni Piaskówka, dokonaliśmy też rozdziału hydraulicznego sieci na wysokości uszkodzonego odcinka magistrali. Ciepło na potrzeby centralnej ciepłej wody dla mieszkańców Tarnowa będzie dostarczane z EC Piaskówka, a dla mieszkańców Mościc z Elektrociepłowni Grupy Azoty. W związku ze zniszczeniem odcinka magistrali mogą wystąpić chwilowe zaburzenia dostaw ciepła dla mieszkańców Tarnowa, będące skutkiem spadku ciśnienia wody w wyniku przerwania ciągłości sieci magistralnej. Dostawy ciepła dla mieszkańców dzielnicy Mościce są realizowane bez żadnych zakłóceń. Zakładamy, że najpóźniej do godz. 19:00 w dniu dzisiejszym (6 lipca 2022 r.) wszelkie niedogodności w dostawach ciepła zostaną usunięte - poinformował tarnowski MPEC.

ZOBACZ: Wypadek śmiertelny w Pawęzowie. Młody kierowca był pijany, sąd wysłał go za kratki

Sonda
Czy MPEC powinien szybciej przyłączać kolejne budynki w Tarnowie do systemu centralnego ogrzewania?
Slalom totalnie pijanego Ukraińca na małopolskiej drodze. Wiózł 7-letniego syna!