Barcice: Pisklaki pustułki wypadły z gniazda. Przeżyły upadek z 12 metrów!

i

Autor: PSP Nowy Sącz Strażacy pomogli dwóm pisklakom pustułki zwyczajnej ponownie dostać się do gniazda.

Barcice: Pisklaki pustułki wypadły z gniazda. Przeżyły upadek z 12 metrów! [ZDJĘCIA]

2022-06-10 13:06

W Barcicach dwa pisklaki pustułki zwyczajnej wypadły ze znajdującego się na wysokości 12 metrów gniazda. Maluchy przeżyły upadek i doczekały się pomocy ze strony ludzi. Wsparcia udzielili im strażacy z PSP Nowy Sącz, którzy wykorzystując podnośnik hydrauliczny, umieścili pisklęta w gnieździe.

Barcice: Pisklaki pustułki wypadły z gniazda. Przeżyły upadek z 12 metrów!

Nietypową interwencję przeprowadzili w czwartek (9 czerwca) strażacy z PSP Nowy SączDruhowie zostali wezwani do Barcic (powiat nowosądecki), gdzie z gniazda wypadły dwa pisklaki pustułki zwyczajnej. Maluchy przeżyły upadek z 12 metrów, jednak przebywając na ziemi były totalnie bezbronne i groziło im niebezpieczeństwo. Działania funkcjonariuszy straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu dwóch ratowników w uprzęże ratownicze, sprawieniu podnośnika oraz umieszczeniu piskląt w gnieździe. Gniazdo zostało dodatkowo zabezpieczone i ustabilizowane.

Pustułka zwyczajna jest średniej wielkości ptakiem drapieżnym z rodziny sokołowatych. Pustułki żyjące w miastach żywią się niemal wyłącznie innymi ptakami. Niekiedy sprowadza się je w celu odstraszania gołębi. W Polsce pustułka zwyczajna znajduje się pod ścisłą ochroną gatunkową. Poniżej zdjęcia z akcji strażaków w Barcicach.

PRZECZYTAJ: Nie żyje ks. Wacław Paterak. Miał tylko 54 lata. Parafianie są w szoku

ZOBACZ: Zabójstwo Iwony Cygan: Rodzina ofiary sparaliżowana strachem. "Jak mamy teraz żyć?!"

Wjechał na strzeżony przejazd kolejowy i uszkodził rogatkę