Barcice. Pozostawił po sobie tylko zgliszcza. 46-letni podpalacz zatrzymany

i

Autor: PSP Nowy Sącz W Barcicach zostały podpalone trzy stodoły. Spaleniu uległy między innymi dwa ciągniki oraz inne maszyny rolnicze, a łączne straty oszacowano na kwotę około 300 tysięcy złotych.

Barcice. Pozostawił po sobie tylko zgliszcza. 46-letni podpalacz zatrzymany [ZDJĘCIA]

2021-12-02 10:58

W nocy z wtorku na środę (30 listopada/1 grudnia) w Barcicach zostały podpalone trzy stodoły, wewnątrz których znajdowały się między innymi dwa ciągniki oraz inne maszyny rolnicze. Pożar zagrażał pobliskim budynkom mieszkalnym, stolarni i garażom, ale na szczęście udało się go ugasić zanim doszło do tragedii. W tej sprawie policja zatrzymała 46-letniego mieszkańca Sądecczyzny.

Pożar w Barcicach. Policja zatrzymała 46-letniego mieszkańca Sądecczyzny

Trzy stodoły doszczętnie spłonęły podczas pożaru, do którego doszło w nocy z wtorku na środę (30 listopada/1 grudnia) w Barcicach (powiat nowosądecki). Szkody spowodowane działaniem żywiołu są ogromne, ponieważ wewnątrz stodół znajdował się sprzęt rolniczy, w tym dwa ciągniki. Straty oszacowano wstępnie na kwotę około 300 tysięcy złotych. Na szczęście strażakom udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się płomieni na pobliskie budynki mieszkalne, garaże i stolarnię, dzięki temu w zdarzeniu nie ucierpiał żaden człowiek. W walce z pożarem uczestniczyło 60 strażaków, którzy pracowali przez prawie pięć godzin. Z kolei policjanci podejrzewając, że pożar był spowodowany podpaleniem zajęli się poszukiwaniem sprawcy. W wyniku przeprowadzonych przez funkcjonariuszy działań zatrzymano 46-letniego mieszkańca Sądecczyzny. To właśnie ten mężczyzna miał podłożyć ogień pod stodoły w Barcicach. 46-latek został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i osadzony w policyjnej celi. O jego dalszych losach zdecyduje prokuratura oraz sąd. Poniżej zdjęcia pożaru stodół w Barcicach.

PRZECZYTAJ: 82-latka cztery dni leżała przygnieciona przez meble. Między szafą a tapczanem, bez jedzenia i picia

ZOBACZ: Stary Sącz. Radni odśpiewali "Bogurodzicę"! Żenujące sceny przed wycofaniem uchwały anty-LGBT [WIDEO]

Sonda
Czy kary za spowodowanie pożaru powinny być surowsze?
Chciał spalić rodzeństwo żywcem