Taśma policyjna

i

Autor: materiały policji / zdjęcie poglądowe Pod wieżą widokową na wzgórzu Bocheniec znaleziono ciało 37-latka

Nie będzie sądzony

Bez powodu zmasakrował 86-latka. Ważna opinia biegłych na temat Piotra P.

2023-06-12 11:58

Piotr P. nie będzie sądzony za zabójstwo 86-letniego mieszkańca Wielkiej Wsi (powiat tarnowski). Co prawda śledczy nie mają wątpliwości, że to 43-latek zmasakrował seniora na oczach jego bliskich, jednak opinia biegłych wskazuje na niepoczytalność sprawcy. Wobec tego prokuratura zawnioskuje do sądu o umorzenie sprawy i umieszczenie Piotra P. w zakładzie psychiatrycznym.

Brutalne zabójstwo w Wielkiej Wsi pod Tarnowem. Opinia biegłych dot. Piotra P.

W listopadzie 2022 r. w Wielkiej Wsi pod Tarnowem został zamordowany był sołtys tej miejscowości86-letni Bolesław K. zginął w straszny sposób. Senior został bez powodu zaatakowany przez 43-letniego Piotra P. Agresor rzucił się na niego na oczach jego bliskich i nie odstraszyły go krzyki córki oraz wnuczki Bolesława K. Napadnięty był bity po całym ciele niebezpiecznym narzędziem, a brutalne zachowanie sprawcy było zupełnie pozbawione motywu. Senior zmarł w wyniku zadanych mu obrażeń głowy i ran kłutych. Piotr P. został zatrzymany na miejscu zbrodni. Od razu pojawiły się wątpliwości co do jego stanu psychicznego. Podejrzenia potwierdzili biegli, którzy uznali 43-latka za niepoczytalnego. Chory psychicznie mężczyzna miał tłumaczyć, że zamordowany senior objawił mu się jako demon. Napastnik i ofiara nie byli ze sobą spokrewnieni i nie mieli żadnego konfliktu, a w momencie tragicznego zdarzenia Piotr P. był trzeźwy.

Piotr P. wyjdzie na wolność? Ruch prokuratury

W polskim systemie prawnym osoba niepoczytalna nie może zasiąść na ławie oskarżonych i odpowiadać karnie za swoje czyny, choćby dopuściła się zbrodni. Nie oznacza to jednak, że zostanie wypuszczona na wolność. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnowie prok. Mieczysław Sienicki w rozmowie z portalem tarnow.net.pl wyjaśnia, że prokuratura zwróci się do sądu o umorzenie sprawy i objęcie Piotra P. detencją. Jest to środek zabezpieczający polegający na przymusowym umieszczeniu w zamkniętym ośrodku psychiatrycznym. Zakończenie detencji odbywa się na podstawie postanowienia sądu wydanego po uzyskaniu opinii lekarzy psychiatrów.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
17-latek z siekierą napadał na Żabki