Biskup tarnowski mianował nowego proboszcza. Zastąpi zmarłego ks. Jana Rybaka

Biskup tarnowski Andrzej Jeż
Autor: ks. Marian Kostrzewa/diecezja tarnowska

Biskup tarnowski Andrzej Jeż mianował nowego proboszcza parafii św. Katarzyny w Oleśnie. Został nim ks. Jan Panek, dotychczasowy proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mokrzyskach. Z kolei jego miejsce zajmie ks. Stanisław Tokarski, dyrektor Administracji Kurii Diecezjalnej. Poprzedni proboszcz parafii św. Katarzyny w Oleśnie - ks. Jan Rybak zmarł 1 grudnia w wieku 65 lat.

Nowy proboszcz w parafii św. Katarzyny w Oleśnie

1 grudnia w wieku 65 lat zmarł ks. Jan Rybak, proboszcz parafii św. Katarzyny w Oleśnie, który sprawował ten urząd od 2001 roku. Dzisiaj (17 grudnia) biskup tarnowski Andrzej Jeż wyznaczył na jego następcę ks. Jana Panka, dotychczasowego proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mokrzyskach. Kapłan urodził się w 1962 roku w Mielcu, a od 2007 roku stał na czele wspólnoty parafialnej w Mokrzyskach.

ZOBACZ: Osiołek Benio nie przyjedzie do Tarnowa. Dzieci będą zrozpaczone [ZDJĘCIA]

W związku z nominacją ks. Jana Panka powstał wakat na stanowisku proboszcza w Mokrzyskach. Biskup od razu postanowił go uzupełnić i tę funkcję powierzył ks. Stanisławowi Tokarskiemu. Ten kapłan był dotychczas dyrektorem Administracji Kurii Diecezjalnej. Jeszcze nie wiadomo, komu z kolei przypadnie stanowisko opuszczone przez ks. Stanisława Tokarskiego. 

Czytaj też: Kolejna ludzka czaszka na rynku w Bochni! Należała do czarownicy?

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Groby polskich księży. Tragiczna śmierć duchownych. Niezapomniani