Bochnia: Mieli używać MACZET i KIJÓW BEJSBOLOWYCH. Dwie osoby zatrzymane

2019-10-29 11:44
kije bejsbolowe
Autor: Eveline de Bruin/cc0/pixabay.com

Funkcjonariusze oddziału specjalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali dwie osoby, podejrzane o dokonywanie pobić i zastraszanie poszkodowanych. Obaj mężczyźni przebywają obecnie w areszcie. Poszukiwana jest jeszcze trzecia osoba, której w związku z tą sprawą prokuratura chce postawić zarzuty.

Do zatrzymań doszło w zeszłą sobotę (26 października) o godz. 6.00 w budynkach przy ulicy Wygoda i Dębczej. Jak informował portal Bochnianin.pl, mieszkańców okolicznych nieruchomości obudził wtedy hałas petard użytych przez antyterrorystów. Podejrzani mają po dwadzieścia-kilka lat, a na jednym z nich ciąży już wyrok za pobicia. Wobec zatrzymanej dwójki tarnowska prokuratura sformułowała zarzuty dotyczące pięciu czynów karalnych.   

Do przestępstw miało dochodzić na terenie Bochni i pobliskich miejscowości w okresie od stycznia do sierpnia 2018 roku. Sprawcy działali niezwykle brutalnie, używając do pobić i zastraszania niebezpiecznych przedmiotów, takich jak kije bejsbolowe czy maczety. Prokuratura uważa również, że próbowali oni wpływać na zeznania świadków oraz poszkodowanych. Niewykluczone jest poszerzenie kręgu osób, które usłyszą zarzuty w tej sprawie.