Tarnów: Boże Narodzenie mało zimowe! Jak się ubrać na Pasterkę? [PROGNOZA POGODY]

Termometr
Autor: geralt/cc0/pixabay Wracają wysokie temperatury

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z zimową aurą i śniegiem, jednak w Tarnowie od kilku lat biały puch częściej pada na Wielkanoc, niż w grudniu. Według długoterminowej prognozy pogody nie inaczej będzie w tym roku. Na Pasterkę dotrzemy przy temperaturze bliskiej 0 stopni, natomiast podczas dwóch kolejnych świątecznych dni termometry wskażą kilka kresek na plusie.

Według serwisu pogodowego AccuWeather do końca 2019 roku w Tarnowie utrzymają się dodatnie temperatury w trakcie dnia. W połowie grudnia na termometrach zobaczymy, wręcz dziesięć kresek na plusie. Noce też nie będą szczególnie mroźne, ochłodzi się maksymalnie do trzech stopni poniżej zera.

W trzy świątecznie dni termometry wskażą od 6 do 7 stopni Celsjusza. To zdecydowanie więcej niż przed rokiem, kiedy po ciepłej wigilii, w Boże Narodzenie temperatura spadła do 2 stopni Celsjusza.

Przy takiej aurze nie ma co liczyć na białe święta. Można się spodziewać przelotnych i niewielkich opadów śniegu, który jednak szybko stopnieje.

Prognozowana pogoda na Boże Narodzenie 2019

  • 24 grudnia, wigilia Bożego Narodzenia: 6° w dzień, -1° w nocy, możliwe opady deszczu i deszcze ze śniegiem
  • 25 grudnia, Boże Narodzenie: 7° w dzień, 0° w nocy, minimalne opady śniegu
  • 26 grudnia, św. Szczepana: 6° w dzień, -3° w nocy, pochmurno ale bez opadów, wzmagający się wiatr (w porywach do 30 km/h)