Brzesko. Pijany ojciec zajmował się 2-tygodniowym dzieckiem. Dawał alkohol niemowlakowi?

2021-05-05 7:40
Brzesko. Pijany ojciec zajmował się 2-tygodniowym dzieckiem. Dawał alkohol niemowlakowi?
Autor: Pexels/cc0/pixabay Pijany ojciec miał w organizmie ponad pół promila, śladowe ilości alkoholu znajdowały się również w organizmie dziecka.

W Brzesku pijany ojciec zajmował się 2-tygodniowym niemowlakiem w taki sposób, że dziecko musiało trafić do szpitala. W organizmie 36-letniego mężczyzny znajdowało się ponad pół promila alkoholu. Wykonane w lecznicy badania ujawniły również obecność szkodliwej substancji w organizmie dziecka, na szczęście w śladowych ilościach. Dokumentacja sprawy trafiła już do sądu. Za narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia rodzicom malutkiej dziewczynki grozi kara nawet do pięciu lat więzienia.

Brzesko. Pijany ojciec zajmował się 2-tygodniowym dzieckiem

W poniedziałek (3 maja) brzeska policja została zaalarmowana o niebezpieczeństwie jakie może grozić 2-tygodniowemu dziecku, które zostało pozostawione przez nadużywającą alkoholu matkę pod opieką ojca. Niestety obawy okazały się słuszne, ponieważ 36-letni mężczyzna też lubił zaglądać do kieliszka. Po przybyciu na miejsce mundurowi przebadali go alkomatem, a urządzenie dało wynik ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył, że dziecko znalazło się pod jego opieką po tym, gdy matka niemowlaka wyszła z domu bez poinformowania o terminie swojego powrotu. 2-tygodniowa dziewczynka trafiła do szpitala, gdzie przebadali ją lekarze. Okazało się, że również w organizmie dziecka wykryto obecność alkoholu, na szczęście w ilościach śladowych. 

PRZECZYTAJ: Spór między wójtem a prezydentem o Aglomerację Tarnowską. Miasto Tarnów połączy się z gminą Tarnów?

Brzescy policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Do sądu została już skierowana dokumentacja, która pozwoli na ukaranie nieodpowiedzialnych opiekunów malutkiej dziewczynki. Za narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia 36-letniemu mężczyźnie i jego partnerce grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd może również ograniczyć parze prawa rodzicielskie oraz zdecydować o odebraniu im dziecka. 

ZOBACZ: Nietypowa akcja strażaków pod Muszyną. Dostarczyli bocianowi jedzenie do gniazda [ZDJĘCIA]

Gienek z Plutycz zatrzymany przez policję! Gruba akcja! Agrounia będzie interweniować