Brzozówka. KOSZMAR dla kierowców! Zaczyna się budowa ronda, ruch tylko wahadłowy

2020-09-24 13:01 Adrian Teliszewski
Brzozówka. KOSZMAR dla kierowców! Zaczyna się budowa ronda, ruch tylko wahadłowy
Autor: Alexander Grishin/cc0/pixabay Dzisiaj (24 września) ruszyła budowa ronda w Brzozówce. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Dzisiaj (24 września) ruszyła budowa ronda w miejscowości Brzozówka (gm. Lisia Góra). Kierowcy poruszający się drogą krajową 73 między Tarnowem i Lisią Górą muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami związanymi z tą inwestycją. Na wysokości stacji Orlen wprowadzono ruch wahadłowy. Taka sytuacja potrwa co najmniej do grudnia tego roku.

Od dzisiaj (24 września) obowiązuje ruch wahadłowy na odcinku DK 73 na wysokości stacji Orlen między Tarnowem a Lisią Górą. Powodem utrudnień jest budowa nowego ronda w miejscowości Brzozówka. O utrudnieniach informują billboardy ustawione na terenie gminy Lisia Góra. Kierowcy są zachęcani do korzystania z innych tras. Taka sytuacja potrwa co najmniej do grudnia tego roku, a ukończenie całej inwestycji zaplanowano w październiku przyszłego roku.

Rondo w Brzozówce ma połączyć tereny inwestycyjne gminy Lisia Góra i planowane osiedle mieszkaniowe z DK 73. Koszt inwestycji wynosi prawie sześć milionów złotych, z czego 80 proc. gmina pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych. W tym samym miejscu spółka Gaz-System buduje swój gazociąg, co powoduje konieczność uzgadniania prac przy nowym rondzie.

Wyskoczyła z 3 piętra. Przerażająca relacja sąsiada

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.