Ciągnik przygniótł 19-latka pod Nowym Sączem. To już prawdziwa plaga

i

Autor: PSP Nowy Sącz Podczas prac polowych w Krasnem Potockiem ucierpiał 19-latek. Młody mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik.

Ciągnik przygniótł 19-latka pod Nowym Sączem. To już prawdziwa plaga [ZDJĘCIA]

2022-03-23 14:43

W Krasnem Potockiem pod Nowym Sączem ciągnik przygniótł 19-letniego mężczyznę, który wykonywał prace polowe. Doznał on urazu nogi i trafił do szpitala. Dzień wcześniej do niemal identycznego zdarzenia doszło w Jasiennej, gdzie ucierpiał 66-letni mężczyzna. Również w tym przypadku skończyło się na wizycie w szpitalu. Obaj kierujący ciągnikami byli trzeźwi w momencie wypadków.

Ciągnik przygniótł 19-latka pod Nowym Sączem. To już prawdziwa plaga

Początek wiosny i ładna pogoda sprawiły, że rolnicy wyruszyli na pola. Niestety na Sądecczyźnie dochodzi do coraz większej liczby wypadków. We wtorek (22 marca) w Krasnem Potockiem (gmina Chełmiec) 19-letni mężczyzna stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie ciągnikiem i został przygnieciony przez maszynę. Po udzieleniu mu pierwszej pomocy zdecydowano o przetransportowaniu rannego do szpitala. W trakcie zdarzenia 19-latek doznał urazu nogi. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do niemal identycznego incydentu doszło dzień wcześniej (21 marca) w Jasiennej (gmina Korzenna). W tym przypadku ucierpiał 66-letni mężczyzna. Poszkodowany jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych został wyciągnięty spod maszyny przez członków rodziny. 66-latek skarżył się jednak na dolegliwości zdrowotne, dlatego po udzieleniu pierwszej pomocy również jego przewieziono do szpitala. Na miejscach obu wypadków czynności dochodzeniowe prowadziła sądecka policja. Trwa ustalanie przebiegu zdarzeń. Jak przekazała nam kom. Justyna Basiaga, rzeczniczka KMP Nowy Sącz, obaj poszkodowani kierowcy ciągników byli trzeźwi w momencie wypadków.

Poniżej zdjęcia z obu miejsc niebezpiecznych zdarzeń na Sądecczyźnie.

PRZECZYTAJ: Zagłodzili 6-miesięczną córkę na śmierć. Dziś Madzia z Brzeznej miałaby 8 lat. Tak wygląda jej grób [ZDJĘCIA]

ZOBACZ: Co za bezczelność! Kierowca pouczał pieszego, a sam wsiadł za kółko w takim stanie

Sonda
Czy wiesz, jak udzielać pierwszej pomocy?
Strażacy walczą z pożarami traw