Ciężkowice: Biała przekroczyła stan alarmowy. Dwie ulice nieprzejezdne

2021-08-30 9:04
Ciężkowice: Biała przekroczyła stan alarmowy. Dwie ulice nieprzejezdne
Autor: OSP i MDP Ciężkowice Z Ciężkowic dobiegają niepokojące sygnały dotyczące stanu Białej.

Nocne opady deszczu spowodowały przekroczenie stanów alarmowych na rzece Białej. Jak informują strażacy z OSP Ciężkowice, do takiej sytuacji doszło w ich miejscowości, ale również w Bobowej, Grybowie oraz Golance (gm. Gromnik). W Ciężkowicach nieprzejezdne są dwie ulice: Okrężna i Nadbrzeżna.

Długotrwałe opady deszczu w Małopolsce skutkują wezbraniami rzek. Strażacy z Ciężkowic informują, że po nocnych opadach rzeka Biała w ich miejscowości osiągnęła poziom 600 cm i przekroczyła stan alarmowy. Na szczęście obecnie obserwowana jest już tendencja spadkowa. W Ciężkowicach nieprzejezdne są dwie ulice: Okrężna i Nadbrzeżna. Do przekroczenia stanów alarmowych doszło również w Bobowej, Grybowie i Golance (gm. Gromnik). Spośród tych miejscowości najlepsza sytuacja panuje obecnie w Grybowie, gdzie opady ustały, a poziom Białej się obniża. W poniedziałek (30 sierpnia) nad ranem Biała obniżyła się tam z niemal 400 cm do około 360 cm, czyli poniżej stanu alarmowego. Brakuje jeszcze około 40 cm, by spadła poniżej stanu ostrzegawczego. 

PRZECZYTAJ: Nie żyje ks. Marek Łabuz, proboszcz w Radgoszczy. Miał 57 lat

ZOBACZ: Zbyszek S. i Grzegorz H. nie żyją. Wracali z synami z urodzin, wjechali pod autobus [NOWE FAKTY]

Sonda
Czy kiedykolwiek ucierpiałeś/aś na skutek powodzi?
Witowice Górne: dwaj ojcowie zginęli w wypadku, troje dzieci ciężko rannych. Wracali z urodzinowej wycieczki i wjechali pod autobus