Nie żyje ks. Marek Łabuz, proboszcz w Radgoszczy. Miał 57 lat

i

Autor: Kroton/CC BY-SA 3.0 pl/wikipedia Kościół parafialny parafii św. Kazimierza w Radgoszczy.

Nie żyje ks. Marek Łabuz, proboszcz w Radgoszczy. Miał 57 lat

2021-08-30 7:33

Nie żyje ks. Marek Łabuz, proboszcz parafii św. Kazimierza w Radgoszczy. Kapłan zmarł w sobotę (28 sierpnia) w wieku 57 lat. Na czele wspólnoty parafialnej w Radgoszczy stał od 2006 roku, najpierw jako administrator, a następnie jako proboszcz. Pogrzeb ks. Marka Łabuza odbędzie się w środę, 1 września. Duchowny zostanie pochowany w rodzinnym Szczucinie.

Ks. Marek Łabuz zmarł w sobotę (28 sierpnia) w wieku 57 lat. Święcenia kapłańskie przyjął w 1989 roku w Tarnowie z rąk ówczesnego ordynariusza diecezji abp. Jerzego Ablewicza. Jako wikariusz pracował w parafiach: Tarnów – Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Mielec – Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Uszew i Tarnów – Miłosierdzia Bożego. W 2006 roku biskup mianował go administratorem parafii św. Kazimierza w Radgoszczy. W kolejnym roku objął funkcję proboszcza tej parafii, którą sprawował nieprzerwanie aż do swojej śmierci. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym parafii pod wezwaniem św. Kazimierza w Radgoszczy będzie sprawowana w środę (1 września) o godz. 13.00, a następnie ciało zmarłego duchownego zostanie złożone w grobowcu rodzinnym na cmentarzu w Szczucinie. Poniżej nota biograficzna poświęcona ks. Markowi Łabuzowi, umieszczona na stronie internetowej diecezji tarnowskiej.

PRZECZYTAJ: Zbyszek S. i Grzegorz H. nie żyją. Wracali z synami z urodzin, wjechali pod autobus [NOWE FAKTY]

Ks. dr Marek Łabuz urodził się 24 kwietnia 1964 roku w Dąbrowie Tarnowskiej, jako syn Antoniego i Ireny z domu Jurkiewicz. Pochodził z parafii Szczucin. Egzamin dojrzałości złożył w 1983 roku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 4 czerwca 1989 roku, w Tarnowie. Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Tarnów – Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy (od 23 sierpnia 1989 roku), Mielec – Matki Bożej Nieustającej Pomocy (od 1 lipca 1992 roku), Uszew (od 31 sierpnia 1996 roku) i Tarnów – Miłosierdzia Bożego (od 26 sierpnia 1997 roku). Z dniem 20 sierpnia 2006 roku został mianowany administratorem, a następnie z dniem 1 listopada 2007 roku proboszczem parafii pod wezwaniem św. Kazimierza w Radgoszczy. Ponadto sprawował liczne obowiązki w dekanacie Dąbrowa Tarnowska: dekanalnego duszpasterza nauczycieli i wychowawców, dekanalnego wizytatora nauki religii, notariusza i dekanalnego duszpasterza małżeństw i rodzin oraz wicedziekana. W roku 2000 uzyskał na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie stopień naukowy doktora nauk humanistycznych z zakresu historii. Był autorem książek i artykułów z dziedziny historii Kościoła i teologii.

ZOBACZ: Jednego dnia zmarło dwóch księży z diecezji tarnowskiej

Test wiedzy o diecezji tarnowskiej

Pytanie 1 z 15
Ilu biskupów pomocniczych pracuje w diecezji tarnowskiej po nominacji Artura Ważnego?
Witowice Górne: dwaj ojcowie zginęli w wypadku, troje dzieci ciezko rannych. Wracali z urodzinowej wycieczki i wyjechali pod autobus