DWA NIEWYBUCHY znalezione podczas spaceru. Saperzy interweniowali w Gaboniu [ZDJĘCIA]

DWA NIEWYBUCHY znalezione podczas spaceru. Saperzy interweniowali w Gaboniu
Autor: KMP Nowy Sącz Pociski moździerzowe o długości 35 cm prawdopodobnie pochodziły z czasów II wojny światowej.

Mieszkaniec Sądecczyzny, podczas spaceru po terenie leśnym w Gaboniu znalazł dwa skorodowane niewybuchy. Pociski moździerzowe o długości 35 centymetrów pochodziły prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się saperzy z Krakowa, którzy zdetonowali je na miejscu. Policja apeluje, by nie podejmować prób neutralizacji niewybuchów na własną rękę. W każdym przypadku trzeba zgłaszać mundurowym fakt znalezienia niebezpiecznych pozostałości po wojnie.

Dwa niewybuchy znalezione w Gaboniu

W poniedziałek, 1 marca mieszkaniec Sądecczyzny, który spacerował po terenie leśnym w Gaboniu natknął się na dwa skorodowane niewybuchy. Pociski moździerzowe o długości 35 centymetrów leżały tuż obok siebie. Wezwany na miejsce policyjny patrol minersko-pirotechniczny stwierdził, że niewybuchy pochodzą prawdopodobnie z czasów II wojny światowej i ciągle mogą stanowić niebezpieczeństwo. We wtorek, 2 marca w Gaboniu zjawili się saperzy z Krakowa i to oni zajęli się niewybuchami.

PRZECZYTAJ: NOWA METODA oszustów! Trzy osoby z Sądecczyzny padły ofiarą spoofingu

Ze względu na trudno dostępny teren żołnierze mogli zdetonować pociski na miejscu. Policja apeluje, by nigdy nie podejmować prób własnoręcznego rozbrajania znalezionych niewybuchów. O znalezisku za każdym razem należy powiadomić mundurowych. Mimo upływu wielu lat, pociski ciągle stanowią zagrożenie i mogę eksplodować w niekontrolowany sposób.

ZOBACZ: QUIZ. Wiedziałeś, że istnieją takie kolory? Mężczyźni NIE ZDOBĘDĄ nawet połowy punktów!

WŚCIEKŁY DZIK rozszarpał na strzępy nogę przechodnia! PADŁY STRZAŁY! Dramatyczne chwile w Zabrzu