Dzień Dziecka 2021. Więźniowie z Tarnowa przygotowali prezent dla najmłodszych. Zobacz, co stworzyli [WIDEO]

2021-06-01 14:11
Dzień Dziecka 2021. Więźniowie z Tarnowa przygotowali prezent dla najmłodszych. Zobacz, co stworzyli
Autor: Daniela Dimitrova/cc0/pixabay Więźniowie z zakładu karnego w Tarnowie-Mościcach na Dzień Dziecka przygotowali dla najmłodszych animację pt. "Z Opowieści kota Maurycego - O złym lisie Mieczysławie".

Dzisiaj (1 czerwca) przypada Dzień Dziecka. Z tej okazji również więźniowe z Zakładu Karnego w Tarnowie-Mościcach przygotowali prezent dla najmłodszych. Stworzyli oni animowaną produkcję pt. "Z opowieści Kota Maurycego – o złym lisie Mieczysławie". Łącznie w projekcie wzięło udział około dziesięciu osób. W tej grupie byli zarówno osadzeni, jak i funkcjonariusze. Zobacz, jak wygląda bajka przygotowana przez więźniów dla najmłodszych widzów.

Dzień Dziecka 2021. Więźniowie z Tarnowa przygotowali prezent dla najmłodszych

Z okazji Dnia Dziecka osadzeni w Zakładzie Karnym w Tarnowie-Mościcach przygotowali prezent dla najmłodszych. Dzięki ich zaangażowaniu powstała animowana produkcja pt. "Z opowieści Kota Maurycego – o złym lisie Mieczysławie". Więźniowie przygotowali własny scenariusz, narysowali postacie oraz stworzyli scenografię. Następnie nagrano efekty dźwiękowe i ścieżkę dialogową. Bajka powstała w technice klasycznej animacji poklatkowej. Na każdą klatkę przypada jeden rysunek, stworzony w programie do tworzenia obrazów. Przygotowanie animowanej bajki o długości 10 minut wymagało narysowania około 6000 obrazków. W projekt stworzenia animacji było zaangażowanych około dziesięciu osób. W tym gronie znaleźli się nie tylko osadzeni, ale również funkcjonariusze Zakładu Karnego w Tarnowie-Mościcach. Bajka została udostępniona w serwisie YouTube. Chcesz ją obejrzeć? Zajrzyj poniżej.

PRZECZYTAJ: Biskup tarnowski wyświęcił nowych księży. Duży spadek powołań [WIDEO]

ZOBACZ: Napad na taksówkarza w Grybowie. 20-latek zaatakował ofiarę nożem

QUIZ. Dzień dziecka. Te urocze szkraby to teraz najważniejsze osoby w państwie. Rozpoznasz je?

Pytanie 1 z 10
Kogo widzimy na zdjęciu?
Beata Szydło
M jak miłość. Sławek Uniatowski zdradza wielką tajemnicę Joasi i Michała. Tego nikt nie wiedział o ich domu na Wietrznej