Groźny wypadek

Dziewczynka uderzona przez zerwany konar. Koszmar na placu zabaw w Parku Strzeleckim w Tarnowie

2023-08-09 8:13

W Parku Strzeleckim w Tarnowie doszło do groźnego wypadku. Na siłowni plenerowej, będącej częścią placu zabaw, 10-letnia dziewczynka została uderzona przez zerwany konar. Dziecko trafiło do szpitala św. Łukasza w Tarnowie. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak podaje TVN24, małoletnia poszkodowana doznała urazu głowy i kończyny.

Tarnów. Groźny wypadek w Parku Strzeleckim. Dziewczynka uderzona przez zerwany konar

We wtorek, 8 sierpnia w Parku Strzeleckim w Tarnowie doszło do bardzo groźnego wypadku10-letnia dziewczynka została uderzona przez konar oderwany od drzewa przez silny wiatr. Dziecko wymagało pomocy medycznej i trafiło do szpitala św. Łukasza w Tarnowie. Na szczęście życiu dziewczynki nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak podaje TVN24, 10-latka doznała urazu głowy i kończyny, lecz znajduje się w ogólnie dobrym stanie. Na miejscu interweniowała straż miejska i pożarna. Strażacy podjęli decyzję o przycięciu kasztanowca, którego konar uderzył dziecko. 

Fragment Parku Strzeleckiego, gdzie doszło do wypadku jest obecnie oddzielony taśmą i nie można z niego korzystać. Na miejscu znajdują się jeszcze nieuprzątnięte gałęzie i konary drzewa. Dopiero po ich usunięciu siłownia plenerowa zostanie ponownie udostępniona osobom postronnym. Poniżej zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Kraków. Pod samym Wawelem odkryto ślady po dużych zrzutach ścieków do Wisły. „Leki, hormony, narkotyki”
Sonda
Umiesz udzielić pierwszej pomocy małemu dziecku?