Florynka: ZABIŁ swoją matkę, a sąsiadkę oślepił! NIE TRAFI do więzienia!

2020-02-19 10:35
Florynka: ZABIŁ swoją matkę, a sąsiadkę oślepił! NIE TRAFI do więzienia!
Autor: pixabay.com/1494202 Mężczyzna został przebadany przez biegłych i uznany za niepoczytalnego

Zabójca własnej matki z miejscowości Florynka (gm. Grybów) nie trafi do więzienia! Mężczyzna, po zakończeniu kilkutygodniowej obserwacji został uznany przez biegłych za niepoczytalnego. Specjaliści zdecydowali, że sprawca zbrodni powinien przebywać w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Radio Kraków poinformowało o decyzji biegłych w sprawie mieszkańca Florynki (gm. Grybów) Stefana W. Mężczyzna w lipcu zeszłego roku ostrym narzędziem zadał swojej matce śmiertelne obrażenia, a inną kobietę ciężko ranił, powodując u niej utratę wzroku.

31-latek leczył się wcześniej psychiatrycznie. Sprawca tragedii został poddany kilkutygodniowej obserwacji, po której specjaliści uznali go za niepoczytalnego.

W związku z diagnozą Stefan W. uniknie odsiadki w więzieniu. Za zamordowanie swojej matki i zadanie ciężkich ran innej kobiecie groziło mu dożywocie. W zamian zostanie umieszczony w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. 

Nie wiadomo, czy zabójca będzie izolowany do końca swojego życia. Jego stan będzie co pół roku oceniany przez lekarzy, którzy mogą uznać, że pacjent nie stwarza już zagrożenia dla społeczeństwa i wypuścić go na wolność.