Grad wielkości kurzych jaj. Potężna nawałnica w Tarnowie

i

Autor: Artur Barbarowski/East News & Wojciech Stróżyk / Reporter Grad wielkości kurzych jaj. Potężna nawałnica w Tarnowie

Nawałnica w Małopolsce

Grad wielkości kurzych jaj. Potężna nawałnica w Tarnowie

2023-08-29 18:56

Zgodnie z zapowiedziami meteorologów, przez Polskę przechodzą gwałtowne burze. Na terenie kraju obowiązują ostrzeżenia I i II stopnia. Dużo pracy mają strażacy z Małopolski. Od godziny 15 interweniowali już 236 razy.

Przez Polskę przetaczają się silne burze z deszczem i wichurami. Fatalne wieści docierają do nas z powiatu tarnowskiego, przez który przeszło potężne gradobicie. W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo zdjęć i filmików pokazujących siłę żywiołu. Strażacy z Małopolski mają mnóstwo pracy. Od godz. 15 mieli już 236 interwencji, które dotyczyły połamanych konarów, drzew, wypompowywania wody czy uszkodzonych dachów. Jak poinformował nas mł. kpt. mgr Hubert Ciepły, rzecznik prasowy KW PSP w Krakowie, najwięcej interwencji zanotowano w Tarnowie (147).

W zależności od regionu, burze będą występować przez całą nadchodzącą noc. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad - ostrzega IMGW. Możliwe są trąby powietrzne.

Ogromna ulewa na Podkarpaciu

Ekstremalne rekordy pogodowe w Polsce

Pytanie 1 z 10
Najwyższa temperatura powietrza została zanotowana w Prószkowie w woj. opolskim. Ile wynosiła?