GWAŁTOWNA zmiana pogody w Tarnowie! To już koniec śniegu?

i

Autor: Susanne Jutzeler/cc0/pixabay Pierwszy śnieg w Tarnowie już wkrótce zniknie z pejzażu miasta.

GWAŁTOWNA zmiana pogody w Tarnowie! To już koniec śniegu? [PROGNOZA]

2020-11-30 7:56

Wygląda na to, że tarnowianie bardzo krótko nacieszą się widokiem śniegu, który dopiero co pojawił się na ulicach miasta. Synoptycy prognozują gwałtowną zmianę pogody i radykalny wzrost temperatur powietrza. W kolejny weekend mają one sięgnąć 10 stopni Celsjusza. Zanim jednak wysokie, jak na te porę roku temperatury stopią biały pokrywę, IMGW ostrzega przez oblodzeniami!

Synoptycy portalu AccuWeather, którzy prawidłowo przewidzieli, że w Tarnowie pierwszy śnieg pojawi się w sobotę, 28 listopada teraz prognozują gwałtowną zmianę pogody. Według ich szacunków zima skończy się równie szybko jak się pojawiła, a za oknami dominować będzie wiosenna aura. Po kilku mroźnych dniach z temperaturą oscylującą wokół zera stopni Celsjusza w dzień, a po zmroku dochodzącą do nawet minus ośmiu stopni Celsjusza, od czwartku (3 grudnia) można spodziewać się ocieplenia.

Swoje grudniowe apogeum temperatury w Tarnowie mają osiągnąć w pierwszy weekend miesiąca (5-6 grudnia), gdy termometry wskażą nawet dziesięć stopni Celsjusza powyżej zera! Dodatkowo ma im towarzyszyć przebijające zza chmur słońce, co sprawi, że po bardzo krótkim ataku zimy wkrótce będziemy cieszyć się wiosenną pogodą. 

Zanim jednak dodatnie temperatury stopią śnieg oraz lód zalegający na chodnikach i ulicach uważajmy na groźne oblodzenia. Do godz. 10.30 w poniedziałek, 30 listopada w całej Małopolsce obowiązuje żółty alert wydany przez IMGW, związany właśnie z tym zjawiskiem meteorologicznym. Prawdopodobieństwo wystąpienia oblodzeń oszacowano na 80 proc.

Pogrzeb Krzeczów