Huragan Dennis dotarł nad Polskę! Czy Tarnów jest zagrożony?

2020-02-16 20:28 Adrian Teliszewski
Huragan Dennis dotarł nad Polskę! Czy Tarnów jest zagrożony?
Autor: skeeze/cc0/pixabay IMGW wydało alert pogodowe I stopnia dla powiatów znajdujących się w dziewięciu województwach

Wyjątkowo ciepła zima powoduje, że coraz częściej w Polsce mamy do czynienia z huraganami. Ledwie tydzień temu spustoszenie siała Sabina, natomiast teraz nad kraj nadciągnął Dennis (Dionizy). W większości województw obowiązuje obowiązuje alert pogodowy związany z silnym wiatrem. Czy mieszkańcy wschodniej Małopolski mają się czego bać?

Raptem kilka dni temu silny wiatr zebrał śmiertelne żniwo w Białce Tatrzańskiej, gdy na stoku narciarskim zerwany dach zabił trzy turystki. Meteorolodzy uważają, że huragan Dennis (Dionizy) będzie wiał z mniejszą prędkością, co nie oznacza, że nie będzie niebezpieczny. IMGW wydało alerty pogodowe I stopnia dla powiatów znajdujących się w dziewięciu województwach. 

Obecnie wschodnia Małopolska znajduje się poza strefą zagrożenia. Na tym terenie meteorolodzy zapowiadają wystąpienie anomalii pogodowych innego rodzaju.

W poniedziałek (17 lutego) i wtorek (18 lutego) można spodziewać się bardzo wysokich, jak na tę porę roku temperatur powietrza. Termometry w dzień wskażą 13-14 stopni Celsjusza. Miejscami może to być nawet 16 stopni Celsjusza!

Bardzo ciepło, jak na luty będzie również po zmroku. Wówczas można się spodziewać pięciu kresek powyżej zera. Podmuchy wiatru osiągną prędkość około 25 km/h.