Ilu nowych kandydatów na księży w Tarnowie? Jeden kleryk ma ponad 40 lat

i

Autor: Christophoros43/CC BY-SA 4.0/wikipedia WSD Tarnów ma 15 nowych kandydatów na księży.

Przyszli księża rozpoczęli rok akademicki

Ilu nowych kandydatów na księży w Tarnowie? Jeden kleryk ma ponad 40 lat

2022-09-28 10:46

Klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie rozpoczęli nowy rok akademicki. Uczelnia wzbogaciła się o 15 nowych kandydatów na księży. Co ciekawe, najstarszy z nich ma ponad 40 lat i do kapłaństwa będzie się przygotowywał w Ogólnopolskim Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń. W tym roku księżmi zostało 17 alumnów WSD Tarnów.

WSD Tarnów rozpoczęło nowy rok akademicki. 15 nowych kandydatów na księży

Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie rozpoczęło rok akademicki 2022/23. Jak podaje "Gość Tarnowski", w tym roku uczelnia wzbogaciła się o 15 nowych kandydatów do kapłaństwa. Łącznie w WSD formację odbywa 85 mężczyzn. Mszy świętej na rozpoczęcie roku akademickiego przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Hierarcha zachęcał kleryków do "pracy nad sobą w wymiarze duchowym" i dał im za przykład byłego rektora seminarium ks. Romana Sitkę, a także abp. Leona Wałęgę oraz ks. Jana Czubę. Biskup tarnowski wspomniał również niedawno zmarłego ks. Czesława Jakóbczyka. Przypomnijmy, że w tym roku święcenia kapłańskie otrzymało 17 absolwentów WSD w Tarnowie.

Najstarszy kandydat na księdza ma ponad 40 lat

W trakcie tegorocznego naboru do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, swoją aplikację złożył mężczyzna w wieku ponad 40 lat. Jak podaje "Gość Tarnowski" , nie będzie się on jednak uczył razem z innymi klerykami pierwszego roku. Kandydaci w tym wieku formację do kapłaństwa przechodzą bowiem w specjalnie stworzonym ośrodku: Ogólnopolskim Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń, które mieści się w Łodzi. Nie będzie przy tym jedynym klerykiem pochodzącym z diecezji tarnowskiej, który do kapłaństwa przygotowuje się właśnie tam. W adaptacji pomoże mu z pewnością, również pochodzący z regionu mężczyzna, który obecnie jest już alumnem trzeciego roku łódzkiego seminarium.

Sonda
Czy spadająca liczna kandydatów na księży to wina Kościoła?
Balice: druh Andrzej z OSP Balice został śmiertelnie potrącony przez samochód podczas służby.